Skip to content Skip to footer

PepsiCo

Zpráva z 07.02.2024

PepsiCo declares $1.265 dividend

Zpráva z 09.02.2024

PepsiCo announces annualized dividend raise by about 7% to $5.42

PepsiCo má špičkové značky s cenovou silou, pevnou rozvahu a konzistentní historii růstu dividend. Navzdory negativním novinovým titulkům vykazují nedávné výsledky společnosti PepsiCo trvalý jednociferný růst organických tržeb a dvouciferný růst zisku na akcii. Výnos akcie přesahující 3 % z ní opět činí atraktivní investiční příležitost.

Dnešní koupě akcií společnosti PepsiCo pro mě nebyla žádným problematickým rozhodnutím, protože měla a stále má všechny vlastnosti, které hledám u defenzivních investic. Má prvotřídní značky, které mají cenovou sílu. Zvláště na tomto trhu s lepkavou inflací je to klíčové. Má pevnou rozvahu s ratingem A+.

Rozhodnutí o nákup akcií je spojeno s konzistencí dividend, protože společnost zvyšuje dividendu již více než 50 let po sobě, což z ní činí jednoho z mála dividendových králů na trhu. Po zvýšení dividendy o 10 % v roce 2023 a dnešní oslabení ceny akcií má nyní opět výnos nad 3,0 %, který je chráněn 62 % výplatním poměrem pro rok 2024E. Pětileté CAGR dividendy činí 6,6 %, což je u akcie s 3% výnosem skvělé číslo.

A ještě k tomu oznámení o zvýšení dividendy na $5,42 od června, tedy dnešní nákup bude mít výnos 3,22%.

Není ale všechno úplně růžové.

Podle tohoto článku společnost Carrefour, jeden z největších světových řetězců supermarketů, oznámila své rozhodnutí přestat prodávat některé výrobky společnosti PepsiCo ve Francii, Itálii, Španělsku a Belgii. Tento krok je protestem proti tomu, co supermarkety považují za nepřijatelné zvyšování cen ze strany společnosti PepsiCo. Carrefour přestane v uvedených regionech prodávat zboží jako Lay’s, Doritos, chipsy Cheetos, snacky Benenuts, Alvalle gazpacho, čaje Lipton, Pepsi, nealkoholické nápoje 7 Up a potraviny Quaker.

Podle všeho to nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože společnost PepsiCo potvrdila, že rozchod s řetězcem supermarketů Carrefour iniciovala kvůli neshodám ohledně nové smlouvy, nikoli naopak. Ale jak to bylo ve skutečnosti, to ví jen Carrefour a PepsiCo.

3Q byl dobrý, společnosti dosáhla 8,8 % organického růstu tržeb. Ne tak už 4Q, tam se díváme na nižší čísla růstu. Očekává se, že v letech 2024 a 2025 vzroste zisk na akcii o 8 % a v roce 2026 o 5 %.

V současné době se PEP obchoduje se smíšeným poměrem P/E 22,1x, což je o něco více než normalizovaný násobek ocenění 21,0x. Při kombinaci normovaného ocenění s očekávaným růstem zisku na akcii a její dividendou má akcie implikovaný roční výnos 8,1 %, což je o něco méně než její dlouhodobý roční výnos 8,4 %, když započtu i to zvýšení dividendy od června, budeme zase na dlouhodobém průměru.

Jinými slovy, domnívám se, že akcie se opět dostala do nákupní zóny, protože její dividenda nyní opět přesahuje 3,2 %, přičemž její současné ocenění se blíží jejímu běžnému ocenění. Historicky vzato, výnos přesahující 3 % indikuje dobrou nákupní příležitost. V tomto případě to potvrzují i výše uvedená čísla. Proto dnešní buy.

Ačkoli PEP bude i nadále v obtížné situaci kvůli zvýšené inflaci, kterou považuji za největší riziko pro svou tezi, nadále věřím, že PEP je jednou z nejlepších staples akcií na trhu, což mi pomáhá přidat do mého portfolia růst dividend s nízkou volatilitou.

Závěr

Domnívám se, že společnost PepsiCo jako základní kámen Radkova i mého dividendově růstového portfolia se ukáže jako odolné. Navzdory nedávným negativním titulkům o cenových sporech se společností Carrefour zůstávají fundamenty robustní.

Rozmanité portfolio výrobků společnosti PepsiCo, včetně silných značek, jako jsou Doritos a Lay’s, nadále dominuje trhu s občerstvením. Přestože inflace představuje výzvu, historické údaje naznačují, že cenová síla společnosti PepsiCo z ní činí spolehlivou volbu v neklidných časech.

Díky přesvědčivému dividendovému výnosu a příznivému ocenění vidím současný pokles jako příležitost k posílení pozice v této stabilní spotřebitelské společnosti.

MARKOVA TECHNICKÁ ANALÝZA

Z pohledu grafu se nám PEP líbí. Je na silném supportu, kdy dokud je cena nad hranicí VAL 160 USD, má šanci na pohyb up k VAH kolem 180 USD. Nad 180 dollary očekáváme pak nová all time highs. Jako alternativu dlouhodobých dokupů pak sledujeme hladinu 149 a 128 USD.

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku jsou poskytovány jako obecný komentář sdílený prostřednictvím těchto webových stránek a sociálních sítí. Nedají se považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Článek má pouze edukativní účely.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika