Skip to content Skip to footer

BITCOIN | MAKRO ELLIOTT WAVE COUNTY

BITCOIN | MAKRO ELLIOTT WAVE COUNTY

Ahojte, dnes se v krátkém článku zaměříme na různé scénáře, které zde z pohledu Elliott Wave Teorie mohou být.

Podíváme se na Markův a Michalův rozbor aktuální price action na BTC.

BTCUSD | ELLIOTT WAVE COUNT MAREK

Celkově na mě BTC působí stále velmi bullish, ale vzhledem ke stavu USDT dominance, která se blíží k naší target hladině pro potenciální SFP kolem 3,74 % si myslím, že nás bude brzy čekat menší výplach – cca 20-40 % korekce, která by ale měla být stále buy the dip mód. Z jakého levelu tento shake out přijde zatím nedokážu říct a budu se soustředit na LTF pro určení potenciálního lokálního TOPu.

Bearish count s potenciální WXY korekcí a odchylkou nad minulé ATH, mi zde moc nesedí zatím. To by totiž znamenalo, že BTC už má MAKRO TOP za sebou a čeká ho už nyní hluboká korekce zpátky z 20-30k. Dokud jsme nad RANGE VAH = cca 49000 USD, nemyslím si, že je tento scénář pravděpodobný a uvažuji primárně bullish verzi. Neberte to jako nějaké FOMO, ale jsme na ATH, tudíž ve fázi blow off TOP a ty bývají už pak rychlé, agresivní a hlavně KONEČNÉ. Po těchto fázích už přichází konec cyklu a poté většinou kompletní restart.

Pokud vezmu EW count ze dna, tak mi tu dává smysl jedině vlna 5 nějaké MAKRO cyklu a pak by měla přijít korekce… VELKÁ KOREKCE celého cyklu od vzniku BTC. Dobrá zpráva je, že zatím to vypadá, že budeme mít ještě cca 6-8 měsíců na dokončení celého uptrendu, než tento cyklu skončí. Zatím je těžké říci, co přijde pak, ale dává mi smysl delší a náročnější nejspíše 2-4 letý bear market. Tuhle show totiž bude muset někdo zaplatit a banky s úroky na 8 % a inflace na 4 % to asi nebude. Tzn. exit likviditu bude opět tvořit klasicky retail. 🙂

Zatím tedy hudba hraje, tancujeme, ale beru toto jako možnou fázi jednoho velkého cyklu a exit pump před x letým sideways bear marketem. Kam by pak BTC mohl jít, uvidíme, až se potvrdí MAKRO TOP, ale zatím si myslím, že TOP by měl být nejdříve v létě nebo koncem roku 2024.

Na základě tohoto countu si tedy i nadále držím bullish bias. Počítám ale, že halving spekulace umožní menší výplach v intenci -20 až -40% podobně, jako jsme zažili x těchto výplachů za poslední rok a půl.

Důležité ale je, že dokud je cena BTC nad 49k, stále se očekávají nová ATH.

Nejbližší rezistence dle Fibo vycházela na 73300 USD. Tuto hladinu jsme již splnili další mám 74880 USD a pak až -80k jako potenciální lokální TOP. Odtud by se mi výplach líbil, ale uvidíme dle aktuální situace. Přes halving pak ideálně prcačka do strany a po halvingu finální push up. Toto beru jako nějaký ideální scénář, který se budu snažit týdně monitorovat a buďto mě bude v mém plánu BTC utvrzovat, nebo se uzpůsobíme nové situaci, která přijde.

Zde je primární EW COUNT.

BTCUSD | ELLIOTT WAVE COUNT MICHAL

MONTHLY GRAF

Celkově pro tuto chvíli to vidím podobně, TOP je ještě daleko, ale nějaký výplach o 20 % ve 4. vlně od 15,5k by to chtělo. Aby konečně dostali příležitost nastoupit ti co to nestihli v té krátké a nečekaně mělké post ETF/FA korekci a vyhnala se bublina do skutečných extrémů. Pak by neměl být problém dopočítat cíl celého bullrunu na 0,618*3 nebo 3=5. Můj ideální target je pouze 87k, ale zatím to vypadá, že je příliš nízko.

Z nějakého monthly TF mám ovšem jiný názor. Byl jsem velmi bearish a čekal a těšil se na nákupy kolem 10k, ale toto se zásadně změnilo trvalým usazením ceny nad 49k, neboť tím se zinvalidovalo značení ABC ( C vlna by nikdy neměla být v zigzagu delší jak 1,618xA). Máme tedy z 15,5k bezpochyby impuls at se nám to líbí nebo ne. Protože do roku 2021 vidím tři bullruny za zájmu veřejnosti (1k-20k-69k) tak bych celé toto období označil jako jeden supercyklus (I) po kterém přišla pouze časově krátká, ale tradičně hluboká korekce ve vlně (II) na 15k.

Nyní se tedy dle mého názoru již formuje nový supercyklus, který pošle krypto do těžko představitelných výšin. Má to ovšem háček. Až se dokončí tento růst z 15,5k tak přijde další hluboká a určitě záludná korekce na mnoho měsíců s targetem 25-35k. Tím se z trhu opět dostanou všichni ti co nakupují ted ATH. Druhý háček a důležitější je co tradiční akciové trhy, tam si nedovedu představit, že by nedorazila recese. A korelace mezi SPX a BTC je více než zřejmá. Prozatím. Krypto tedy bude muset prokázat, že je vhodnou a účelnou alternativou fiat měn.

Možná budou opět krachovat ve větším banky nebo něco podobného.

4H GRAF

Vlna 4 zřejmě stále ještě nezačala. Po bleskové korekci z 5.3. pokračuje uptrend stále zvláštní strukturou vzhůru, nicméně trvale překonal pomyslné 1,382*A=B na 73,2k, což obvykle znamená, že se nejedná o korekci, ale o impuls. Nezbývá tedy než uznat, že 3. vlna z 24,9k stále ještě pokračuje a její nejpravděpodobnější cíl vidím v rezistenci 76,0k (0,618×3=5) – 77,6k ((1) až (3)x1,618=(5)), což je tradiční extrémní prodloužení pro páté vlny. Blížící se 4. vlna by měla mít podobu trianglu nebo zigzagu, neboť 2. vlna (31-25-32-25) měla figuru running flat. Její nejpravděpodobnější target vidím pod previous low 59,3k. Případný nepravděpodobný trvalý průlom pod weekly level 51,5k by znamenal značnou ztrátu síly a konec celého bullrunu. Naopak proražení 77,6k bych bral jako znamení extrémní síly bulltrendu a pokračování 3.vlny klidně až ke 100k.

SUMARIZACE

Celkově zde máme lehce rozdílné Elliott Wave county, kdy každý uvažujeme aktuálně vlnu jiného stupně. Obě naše analýzy se ale shodují v tom nejdůležitějším. Oba očekáváme stále nová highs, očekáváme z těchto nových highs korekci v intenci 20-40% jako pre-halving spekulaci a pak pokračování uptrendu. Korekce v takovém trhu jako máme nyní bývají agresivní, ostré a mají za úkol účastníky trhu vyděsit a nalákat na špatnou stranu trhu. Levely, které bereme jako klíčové, nám pak pomáhají si držet správný bias a eliminovat změny sentimentu, který probíhají denně na krátkých Time Frames.
Elliott Wave Teorie není dobrá na trading, ale jako obecný pohled na trh, je velmi dobrá a pomáhá v lepší orientaci a nastavení správného bias. I když máme každý jiný count, základní aspekty i bias máme stejný.

Doufáme, že se vám dnešní rychlá analýza líbila a uvidíme se u dalšího článku!

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku jsou poskytovány jako obecný komentář sdílený prostřednictvím těchto webových stránek a sociálních sítí. Nedají se považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Článek má pouze edukativní účely.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika