Skip to content Skip to footer

XTB PLATFORMA | FUNKCE PASIVNÍHO INVESTOVÁNÍ (DCA)

Největší událost od možnosti frakčních akcií?

XTB je jediný broker, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, protože už od začátku dělají věci jinak. Stačí se podívat na kontent, který zde pravidelně sledujeme skrz komentáře k CPI, FOMC, dění na trhu, atd a vidíte, že prostě takhle to má vypadat.

Práce se vzdělaným publikem, je totiž úplně a jiná a když se u XTB rozjely frakční akcie, bylo jasné, že je jen otázkou času, než bude možnost pasivního investování.

Osobně jsem na akciích z dlouhodobého hlediska perma bull i přes to, že sleduji nákupy na mnohem nižších hladinách. Hlavním důvodem je ale fakt, že v trhu jsem každý den a mám možnost jej sledovat a reagovat.

Možnost pasivního investování formou pravidelných nákupů bych ale doporučil každému, kdo má vytipované assety, které chce ve svém portfoliu dlouhodobě mít a nemá tolik času trhy sledovat.

Jak říká Buffet “Time in the market generally beats timing the market“. Volný překlad znamená !čas v trhu většinou přebije časování trhu“ a přesně pro tento případ, je zde myšlena funkce pravidelného investování,

Zjistil jsem tuto funkci teprve dnes od Tomáše Vranky v ranním updatu, takže na to jdu mrknout a dám pak ještě info, jakým stylem to celé funguje.

Musím se podívat, jakým stylem zde probíhá konverze z různých měn a jak zde vše správně nastavit, protože je to zpřístupněné pouze pro mobilní aplikace a já su stále ještě desktop dinosaur! 😀
Myslím si ale, že je toto super způsob, jak zpřístupnit investování „normálním“ lidem a zvýšit obecně finanční gramotnost, která je v CZ naprosto žalostná.

Viděl bych ale aktivaci této funkce během aktuálního měsíce jako strčení nohy do dveří s tím, že velké nákupy plánuji stále na stejných levelech, které jsou podstatně níž – viz naše portfolio.

VÍCE INFO ZDE:
https://www.xtb.com/cz/investicni-plany

BASIC NÁVOD OD TOMÁŠ:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku jsou poskytovány jako obecný komentář sdílený prostřednictvím těchto webových stránek a sociálních sítí. Nedají se považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Článek má pouze edukativní účely.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika