Skip to content Skip to footer

USDTBTC – TETHER vs BITCOIN

USDTBTC - TETHER vs BITCOIN

Ahojte tradeři a vítejte u pondělní analýzy crypto marketu!

BITCOIN splnil všechny naše targety a co sledovat nyní? Je růst dokončený a čeká nás nové low, nebo pouze korektivní retracement a poté pokračování uptrendu? Samotný graf BTCUSD má hodně možných scénářů, proto se podíváme na grafy, které moc traderů nesleduje.

USDTBTC – 1D GRAF:

Invertovaný graf USDTBTC sledujeme přes rok a zatím je lépe čitelný, než samotný graf BTCUSD. Všimněte si, že zde sledujeme jinou anotaci s potenciální vlnou „((iv))“, která se pohybuje od července minulého roku sideways a obsahuje veliké množství overlappingu, což je typické pro korekci v rámci pokračujícího trendu, kterým je zde downtrend. Naše predikce byla otestování trendového supportu, kde se zároveň nachází MA200.

Tato MA200 je ekvivalent MA200 rezistence na grafu BTCUSD, která odpovídá cca 9000-9200,-USD, kde byl náš finální target pro BTCUSD. Nyní ji tedy testujeme jako support a reakce na ni bude klíčová na obou grafech. Hlavním důvodem, proč být na grafu USDTBTC bearish, je stav volume na 1D grafu. Čím více se přibližujeme trendovému support a této MA200, tím více narůstá volume. Pokud by tento support měl vydržet a USDTBTC pokračovat na nové high k cca 15997-17301, pak by graf BTCUSD měl jít na nové low k hranici cca 5500-6000,-USD. Jakmile ale vidíme narůstající volume při přibližování se k supportu nebo rezistenci, automaticky toto bereme jako první značný signál k tomu, že daný support / rezistence nevydrží dlouho a je jen otázkou času, než praskne. Pokud toto aplikujeme zde, pak by reakce z MA200 supportu měla mít pouze 3 subvlny a poté jít pod ni. Pokud se stak stane, BTC letí k hranici 9400-9600,-USD, příp. 10000,-USD.

USDTBTC – INTRADENÍ GRAF 1H

Na intradenním grafu sledujeme právě dokončenou 5ti vlnnou strukturu jako součást formace falling wedge, kdy jsme se dostali do predikovaného supportu a nyní očekáváme minimálně „(abc)“ korekci k cca 13056, kde se nachází klíčová rezistence ve formě subvlny „iv“.

Samozřejmě tento wedge může mít součástí struktury Expanded FLAT s tím, že nás čeká nyní nové high do alternativního targetu pro vlnu „Y“, ale právě volume na vyšších TF mi evokuje spíše začátek nového trendu, než že bychom byli v korektivní formaci.

BTCUSD vs USDTBTC – FLAT FORMACE A NOVÉ LOW?

Hodně traderů se zaměřuje na potenciální „(abc)“ FLAT, který je samozřejmě také jednou z logických možností, ale ukážu vám, proč si nemyslím, že by tato varianta měla být prioritní. Je to samozřejmě jedna z možností a je dobré ji mít jako alternativní, ale neměla by být prioritní, protože jsou zde nesrovnalosti a obě formace se v detailech zásadně liší.

FLAT formace je korektivní a je typická buďto spikem na volume a výstřelem ceny, nebo sice stoupající cenou ve formaci Rising wedge, ale doplněna klesajícím volume. Volume je totiž naprosto esenciální pro správnou anotaci a EW count.

FLAT 1:

Všimněte si na pravém grafu USDTBTC, formace FLAT 1. Byl zde silný spike, kdy volume vystřelilo up, dostali jsme se pod MA200 a ihned vzápětí byl téměř celý spike vymazán a trend pokračoval up.

FLAT 2:

Pokud bychom nyní byli opět ve FLAT formaci, pak zde nesedí kontinuální narůstající volume, pomalý price action, který má impulzní downtrend a testování MA200 za podpory narůstajícího volume.

ZÁVĚR:

Tyto formace jsou typické pouze tím, že jsme si dosáhli do STOP HUNT ZÓNY. Jinak se ale zásadně liší a i přesto, že se jedná o jednu z možností, není to rozhodně prioritní varianta.

Tuto variantu bychom upřednostnili v momentě, kdy by levý graf BTCUSD měl velmi silný a ostrý downtrend, který by nás dostal až pod klíčový support 7873-7669,-USD během dalších pár dní. Pokud přijde silný a téměř vertikální dump, pak začne tato varianta mít větší šanci. Vzhledem ke stavu velkých altů, BTC dominance a detailů výše ji dávám cca 10% šanci na úspěch. Spíše mi přijde pravděpodobnější přesun BTCUSD do korekce k cca 7700,-USD, odkud bychom mohli zahájit další uptrend. Korekce je vždy klíčová a pokud se do této zóny dostaneme pomalu a pouze pomocí 3 subvln, bude to jen další potvrzení toho, že BTCUSD našel své dno. Nyní tedy sleduji jako nejpravděpodobnejší variantu s „(abc)“ korekcí k cca 7700,-USD s tím, že nás v dalších hodinách čeká maximálně otestování hranice 8900-8925,-USD, kde najdeme top vlny „(b)“ a přesuneme se do korekční vlny „(c)“.

BITCOIN DOMINANCE:

U dominance sledujeme zatím stále korektivní formaci v rámci pokračujícího uptrendu. Tento graf nám říká jednu důležitou věc Velké alty v páru s USD by měly být v bezpečí, ale růst u Bitcoinu zaplatí malé i velké alty v páru s BTC. Znamená to tedy, že množit BTC pomocí altcoinů nebude nejspíše nejlepší nápad v dalších dnech / týdnech a je lepší se zaměřit na páry s USD. Všimněte si, kolik má dominance pod sebou supportu a jaký EW count zde máme. Počítáme s potenciálním rozvíjením subvlny „4“, která se pohybuje v channelu a má „((abc))“ strukturu, takže má probíhající uptrend na vyšších TF stále šanci dosáhnout na nové high. Dokud jsme nad všemi těmito support hladinami, které vidíte v grafu, musíme zůstat na straně bulls. Pokud máme pravdu, pak na toto silně doplatí drtivá většina párů s BTC. Toto se týká jak velkých, tak malých altů, takže opatrně a konzervujte profity.

Vzhledem k tomu, že u BTC Dominance sledujeme poslední leg down do target zóny, by velké alty v páru s USD jít s největší pravděpodobností na nové high (např. LTC, EOS, IOTA, ETH,…). Víte dobře, jak si umí BTC ukrást celou show pro sebe a tohoto bychom se mohli v dalších dnech / týdnech dočkat.

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika