Skip to content Skip to footer

Týdenní analýza FX – supporty a potenciální odraz

Týdenní analýza FX - supporty a potenciální odraz

Zdravím tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu!

Dnes se podíváme na grafy, kde se blížíme k silným support zónám, ze kterých budeme očekávat alespoň korekční odraz. Podíváme se na US500, GBPUSD, GOLD, USOIL.

US500:

Nejprve se podívejme na dlouhodobý graf. Vidíme zde, že po překonání channelu jsme opět zpátky a testujeme jeho spodní hranici, navíc se zde nachází silný support ve formě vlny „(a)“ – swing low. Celou tuto strukturu, prozatím anotujeme jako „(abc)“ flat a očekáváme odraz z této support zóny směrem up.

1D graf:

Protože na vyšším TF sledujeme „(abc)“ flat, tak vlna „(c)“ by měla mít 5ti vlnovou strukturu. Vidíme zde teprve dokončené 3 vlny. Vlnu „5“ sledujeme do zóny 2201 – 2269 kde se nachází 1,382/1,618 fibo retracement vlny „4“, ale i navíc 1,618 fibo extension vlny „1“. Abychom viděli, že jsou BULLS ještě mezi námi, tak se potřebujeme dostat impulsně nad trendovou linii.

1H graf:

GBPUSD:

GBPUSD breaklo EW channel a vytváří impulsní vlnu „(3)“. Na tomto páru nás čeká dlouhodobější downtrend, proto je lepší otevírat short pozice. Aktuálně vidíme impulsní pohyb vchannelu (červený).  První potenciální zastávka až okolo hodnoty 1,197, kde vychází výška vlny „(i)“. Pokud ale neuvidíme pohyb nad trendovou linii, cena může stále klesat.

GOLD:

I u zlata se musíme podívat na dlouhodobější graf. Zde sledujeme dokončenou „((abc))“ korekci, kterou bereme jako dokončenou. Hodnota, která nám potvrdí, že se již nepodíváme na nové high je 1371 – BEARISH LEVEL. Pokud propadneme pod tuto cenu, čeká nás dlouhý downtrend klidně až k 800 USD.

1D graf:

Na nižších TF by se mi líbil ještě jeden pohyb dolů k hodnotám 1409 – 1425. Nachází se zde 1,382/1,618 fibo retracement. Navíc se držíme pod trendovou linii, která nás drží při celém pohybu směrem dolů. Po dokončení této 5ti vlnové struktury bychom měli přejít do korekce, kterou prozatím směřuji k RESISTENCI mezi 1576 – 1597

1H graf

USOIL:

Ropa po silném spiku dolů, kde se vytvořil velký GAP se nyní pohybuje do strany. Rád bych viděl během týdne další sideway pohyb, kde primárně anotuji triangl, ale struktura se může rozvinout i do flat formace, kde půjdeme nad vrchol vlny „(A)“. Dokončení 5ti vlnové struktury směrem dolů až v zóně 21,93 – 24,08. V této zóně bude teprve možnost, že ropa najde své low, do té doby musíme brát jakýkoliv pohyb up, jako korekční strukturu.

 

 

Šance přichází každý den

Tomáš Popovič – GOLDEN POCKET

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika