Skip to content Skip to footer

Týdenní analýza FX marketu – 28.01.2020

Týdenní analýza FX marketu - 28.01.2020

Ahojte tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu!

Dnes se podíváme na S&P500, NZDUSD, EURUSD, GBPUSD, AUDUSD a DOLLAR INDEX.

NZDUSD:

KIWI se dostává pomalinku do target zóny a doporučuji sledovat reakci a potenciální breakout nad trendovou rezistenci, který potvrdí dokončenou korektivní strukturu a pokračování uptrendu. Dokud se NZD nachází nad hranicí 0.6455, je stále platný count s tím, že jsme nyní v potenciální subvlně „((iv))“ a čeká nás nové high jako součást vlny „((v))“ k cca 0.678. Tento pár sledujeme prioritně a čekáme na reakci z predikované support zóny.

S&P500:

US500 se dostalo lehce nad náš target 3295-3315, odkud došlo ale ke strmému zamítnutí, takže můžeme konečně uvažovat hlubší „((abc))“ korekci minimálně k 3183, kde se nachází předchozí swing low. S&P má tendenci koreigovat téměř vždy ve stejné hloubce, takže musíme uvažovat i potenciální rozvinutí do hlubší korekce k cca 3100-3067. Líbí se mi pomalý price action na MA200 a fakt, že jsme impulzně propadli pod MA21, což většinou značí dokončený trend. Když přidáme breakout pod EW channel, který nás držel od listopadu, můžeme očekávat alespoň krátkodobý přechod do RISK OFF módu.

EURUSD:

EURUSD zatím stále bez reakce a dostáváme se do finální zóny, kam vychází alternativní scénář „WXY“ FLAT korekce s targetem k cca 1.098, kde se nachází předchozí swing low bod „W“. Zatím máme EURUSD ostrý downtrend a vše nasvědčuje tomu, že přijde velmi brzy odraz, který bude ale stále součástí subvlny „iv“ a poté poslední leg down do predikované support zóny. Doporučuji ale počkat v této zóně na impulzní reakci, která nám ukáže, že je naše predikce správná a EURUSD čeká opravdu leg up k cca 1.127 předtím, než bude pokračovat na nové low.

GBPUSD:

LIBRA je v komplexní struktuře, kdy sledujeme buďto FLAT korekci, nebo dokončenou ostrou vlnu „(B)“. GBP se dostalo až k 0.618 retracementu vlny „(A)“, takže může být dokončeno, ale vzhledem ke stavu marketu, kdy máme téměř všude komplexní sideways struktury, musíme u GBPUSD short term uvažovat potenciální „WXY“ korekci zpět up k cca 1.327-1.332. Tato alternativní formace je platná do té doby, dokud jsme nad hranicí Bearish level = 1.295.

AUDUSD:

U AUSSIE uvažuji vzhledem k 3 vlnným strukturám na vyšších time frames potenciální trianglovou formaci, která by se měla ještě další dny rozvíjet s tím, že se nyní nacházíme v dokončování subvlny „(D)“ do zóny = 0,670-06748. Zatím jsme v podobné situaci jako u páru EURUSD, kde teprve dokončujeme subvlnu „(iii)“, takže zatím Aussie není na dně a musíme mu dát čas dokončit celou strukturu.

DOLLAR INDEX (DXY):

Dollar index zatím pokračuje dle plánu a sleduji potenciální dokončování subvlny „((a))“ k cca 98,3, po které by měl přijít retracement zpět do zóny subvlny „(b)“, kde se nachází silná support zóna, kterou jsme několikrát testovali v předchozích retracementech. Vzhledem k 5ti vlnné struktuře formace falling wedge z aktuálního topu, uvažujeme tento uptrend jako korektivní.

Nechť Vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika