Skip to content Skip to footer

Týdenní analýza FX marketu – 21.01.2020

Týdenní analýza FX marketu - 21.01.2020

Ahojte tradeři a vítejte u týdenní analýzy FX marketu!

Dnes se podíváme na NZDUSD, EURUSD, EURO  a DOLLAR INDEX, ZLATO, ROPU vs USDCAD, DAX a USDCHF.

NZDUSD:

KIWI mělo koncem minulého roku velmi silný odraz a sledujeme zatím stále stejný target, který odpovídá cca 0.67896. Nachází se zde klíčová rezistence, od které můžeme očekávat silnější zamítnutí a přechod do delší a hlubší korekce. Zatím ale vše nasvědčuje tomut, že se nyní nacházíme v subvlně „((iv))“ s targetem do zóny = 0.65562-0.65236, kde se nachází velmi silný support. Máme zde nejen trendový support, ale zároveň i subvlny „(iv), iv“, které bývají těmi nejlepšími zónami pro potenciální odraz. Zatím nedokážu říci, zda budeme z této SUPPORT zóny pokračovat až na nové high, ale minimálně „(abc)“ uptrend k otestování hranice BULLISH LEVEL = 0.66669 je velmi pravděpodobný. Doporučuji tedy sledovat predikovanou zónu pro případný impulzní odraz, který potvrdí naši predikci. Predikce je platná, dokud se nacházíme nad hranicí INVALIDATION LEVEL = 0.64647.

EURUSD:

EURUSD zatím vypadá na pokračování korekce do našeho alternativního targetu 1.10672-1.10415, kde se nachází silný support ve formě předchozích swing low a trendový support aktuálního uptrendu. EURUSD se neudrželo nad channelem, čímž znevalidovalo bullish scénář. Tím pádem trackujeme komplexnější strukturu „“WXY“ jako součást subvlny „(B)“. EURUSD je uvězněno v konsolidaci a další dny tomu nejspíše nepomohou, takže u EURUSD nepočítám s žádným extrémním pohybem a budu sledovat reakci z predikované zóny. Pokud zde k reakci nedojde, pak může jít EURUSD až k hranici silného SUPPORTu 1.09818. Máme zde samé 3 vlnné struktury, takže EURUSD s největší pravděpodobností čeká ještě nové high, ale zatím se bude držet sideways a musíme mu dát čas dokončit aktuální formace. Na trading nevhodný pár stále.

EURO CURRENCY INDEX (EXY):

Důvod, proč si nemyslím, že EURUSD bude mít nějaký extrémní pohyb v dalších dnech je i stav EXY. Zde jsme stále v korektivní struktuře a čeká nás minimálně ještě jeden leg down k cca 110.7-110.3, kde se nachází zmiňovaný trendový support stejně jako u páru EURUSD. Pokud zde nebude impulzní reakce, pak můžeme i zde vidět hlubší retracement až k cca 109.8. Tak nebo tak je na vstupy ještě čas a musíme dát marketu prostor nám ukázat jasný směr a dokončenou korekci. To ani zde zatím není.

DOLLAR INDEX (DXY):

Dollar index má pěknou čitelnou strukturu a vše nasvědčuje dokončené formaci „Falling wedge“, takže zde po menší korekci subvlny „(b)“ očekáváme pokračování uptrendu k cca 98,55, kde s enachází silná rezistence. Falling wedge nám ale říká, že tento uptrend „(abc)“ bude limitovaný a po jeho dokončení nás s největší pravděpodobností čeká pokračování downtrendu do target zóny = 95,83-95,05.

ZLATO (XAUUSD):

Zlato jede zatím přesně dle predikce a sledujeme tedy stále stejný scénář, kdy jsme nyní dokončili subvlnu „((b))“ a čeká nás minimálně ještě jeden leg down k cca 1519-1507,-USD. Zde s ebude rozhodovat, zda zlato našlo svůj top a čeká nás hluboká korekce, nebo se jedná pouze o konsolidaci v rámci pokračujícího uptrendu a dočkáme se nového high. Tak nebo tak nás čeká v dalších dnech pokračování downtrendu, protože můžeme očekávat z aktuálního topu minimálně „((abc))“ korekci.

USOIL vs USDCAD:

Ropa vs USDCAD zatím stále sideways, takže predikce zůstává neměnná. Ropa se zatím nedostala do silné rezistence, takže u ní musíme uvažovat s komplexnějšní „((abc))“ korekcí jako součást vlny „B“. Důvod, proč zatím nebereme verzi s dokončenou ALT. B vlnou jako prioritní, je že jsme se touto vlnou nedostali ani k otestování 0.382 Fibonacciho retracementu vlny „A“. Proto musíme uvažovat komplexnější sideways korekci a ne rovnou pokračování downtrendu. Zároveň i USDCAD stále přešlapuje na místě, takže nemáme důvod u ropy uvažovat cokoliv extrémně impulzního, co by mělo aktuální trend posunout nějak značně na nové low, nebo na nové high. Zatím tedy stále v dalších dnech očekáváme u ropy otestování hranice 59.97-60.66,-USD za barel.

DAX:

DAX se zatím drží stále sideways a uvažuji u něj potenciální „Rising wedge“ formaci v progresu. Od minulého týdne jsme se nikam neposunuli, takže predikce zůstává stále platná. Vzhledem ke stavu S&P500, kde očekáváme pokračování uptrendu, musíme u zde zůstat prioritně bullish s tím, že nás nejspíše čeká nové high a splnění targetu kolem hranice 13604-13909.

USDCHF:

USDCHF zůstává také neměnné a otestovali jsme první target pro vlnu „((iii))“, kterým byl trendový support aktuálního korektivního channelu. Vzhledem k odrazu, který má impulzní charakter můžeme v dalších dnech očekávat pokračování uptrendu k cca 0.974-0.976. Zde ale USDCHF nalezne s největší pravděpodobností lokální top a půjde do finálního targetu k 0.96046-0.95763. Jakýkoliv odraz by tedy měl být pouze dočasný a USDCHF s největší pravděpodobností čeká nové low.

 

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika