Skip to content Skip to footer

Týdenní analýza FX marketu – 03.03.2020

Týdenní analýza FX marketu - 03.03.2020

Zdravím tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na indexy jednotlivých měn – dollar, euro, yen a libra (DXY, EXY, JXY, GXY) a na pár jejich cross párů. Nakonec si ukážeme akcii BOEINGu, kde sledujeme dokončenou korekci.

Indexy DXY, EXY, JXY, GXY 

Důležitou pomůckou při sledování měnových párů jsou právě Indexy jednotlivých měn. Ukážeme si co na nich sledovat a jak implementovat tyto pohyby do měnových párů.

DXY a EXY 

Tyto 2 indexy jdou většinou proti sobě. Zatímco u dolaru sledujeme oslabení, euro by mělo posilovat.

Na pravém grafu u DXY sledujeme „ABC“ flat strukturu, kde vlna „B“ měla pouze 3 vlny a vytvořilo nové high. Proto bychom měli nyní vytvořit 5ti vlnovou strukturu pro vlnu „C“, kde budeme sledovat zónu 96,37 – 96,65. Pokud na tomto grafu vidíme pohyb dolů = DOLLAR slábne.

Na levém grafu u EXY vidíme dokončený falling wedge, kde jsme vyplnili GAP a impulsně se odrazili up. Nyní nás zastavila horní trendová linii wedge, ale prozatím nenasvědčuje nic tomu, že by EURO mělo zastavovat. Čekám pouze na krátkou korekci, kde EXY nabere sílu a poté bude prorážet horní trendovou linii směrem up. Pokud vidíme na tomto grafu pohyb nahoru = EURO posiluje.

JXY

 JXY dokončilo svou sideway strukturu pro vlnu „(B/X)“ a měli bychom vidět posílení a pohyb  k horní trendové linii k cca 97. Důležité je, že jsme se dostali nad resistenci a nepřišlo silné zamítnutí. Nyní budeme sledovat  jak se nám rozvine korekce a podle toho budeme moct určit zda se jedná o „(ABC)“ či „(WXY)“ strukturu. Nic nemění na tom, že target zůstává stejný, jenom pohyb up může být komplikovanější. Pokud vidíme na tomto grafu pohyb nahoru = JPY posiluje.

GXY

 GXY index vytváří falling wedge pro vlnu „C“ kde zónu pro dokončení budeme hledat na hodnotách mezi 126,5 – 126,8. Zde vychází výška vlny „A“ + spodní trendová linie + 1,618 fibo extension vlny „(i)“. Pak bude mít možnost LIBRA dlouhodoběji posílit, do té doby musíme vyčkat. Pokud vidíme na tomto grafu pohyb dolů = LIBRA oslabuje.

EURUSD

EURUSD sledujeme krátkou korekci pro vlnu „4“, která by měla dojít do zóny 1,1025 – 1,1065 kde se nachází 0,382 fibo retracement + support ve formě předchozí swing low. Zóna, která prozatím vychází jako dobrý target pro dokončení vlny „5“ je mezi 1,236/1,382 fibo retracement vlny „3“ na hodnotách mezi 1,2788 – 1,13265.

USDJPY

Na grafu USDJPY sleduji impulsní strukturu pro vlnu „((a))“. Konkrétně zde máme sideway pohyb, který vytváří triangl pro vlnu „(iv)“. Jakmile breakneme pod spodní trendovou linii budu sledovat zónu pro dokončení impulsu v zóně 106,59 – 106,92, kde se nachází 1,382/1,618 fibo retracement. Přechod do korekce pro vlnu „((b))“ – (dokončení impulsu), poznáme tak, že se dostaneme nad tečkovanou trendovou linii.

EURGBP

EURGBP sledujeme impulsní leg pro vlnu „(3/C)“, kde dokončení budeme sledovat v zóně 0,8791 – 0,8829. Zde se nachází 1,618 fibo extension vlny „(1/A)“ + resistence. Než se tam ale dostaneme, měli bychom vidět hlubší korekci, alespoň na 0,382 fibo retracement, kde se nachází i proražená trendová linie – cca 0,85895.

GBPJPY

GBPJPY se prozatím pohybuje na 1:1 fibo extension, ale vnitřní struktura nevypadá dokončená. Sleduji zde sideway pohyb, kde by se mohl tvořit triangl a po dokončení přijde silný break, který prorazí jak spodní trendline trianglu, ale i trendovou linii channelu. Dokončení pak budu sledovat až okolo 1,618 fibo extension, kde navíc máme nevyplněný GAP. Zóna pro dokončení mezi 131,90 – 133,78

Akcie BOEINGu

 Boeing vytváří sideway strukturu, která se pohybuje v channelu a má mnoho overlappingu. Je zde mnoho 3 vlnových struktur, proto počítáme s tím, že se jedná pouze o korekci v rámci trendu a po dokončení budeme pokračovat na nové high.Na grafu vidíme otestování spodní trendové linie channelu, kde se nachází navíc 0,382 fibo retracement + výška vlny „((w))“ + výška vlny „(a)“. Pro potvrzení dokončení „((wxy))“ korekce musí cena  překročit hodnotu 350 USD – KEY LEVEL. Pokud se dostaneme nad v impulsní struktuře (tzn. 5ti vlnovým pohybem), tak nejbližší target je okolo 520 USD.

 

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Tomáš Popovič

Šance přichází každý den

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika