Skip to content Skip to footer

Týdenní analýza FX – downtrend

Týdenní analýza FX - downtrend

Zdravím tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu!

Dnes se podíváme na grafy GOLD, US500, DAX a USDJPY

 

GOLD:

Zlato vytváří impulsní strukturu z aktuálního TOPu, kde jsme breakli spodní trendovou linii EW channelu a vlnou „((iv))“ jsme tuto trendovku otestovali jako resistenci. Nyní čekáme na dokončení vlny „((v))“ do zóny mezi 1656 – 1664. Zde by se měli zavírat první short pozice a vyčkat na další vstup do shortu po 3 vlnové struktuře up. V průběhu týdne či dvou nás čeká minimálně „ABC“ struktura, která může dojít k 1550 – 1600 USD i níže

 

US500:

US500 je na trendové linii, kterou jestli prorazíme, čeká nás silný pohyb, který budu sledovat (prozatím) do zóny 2380 – 2446 kde se nachází silný support ve formě swing low/high + 0,618 fibo retracement. Struktura z aktuálního topu není příliš čitelná, ale pravděpodobně vytváříme již 3 impulsní subvlnu. Invalidation level pro tuto strukturu je nad hodnotou 2863. Proražení trendové linii nestačí a proto sledujme i KEY LEVELy, které jsou potřeba prorazit – 2761 a 2763. Jakmile prasknou, čeká nás silný pohyb směrem dolů.

 

DAX:

DAX má zajímavou strukturu, kde vlna „(v)“ není na topu. Je to z důvodu toho, že se nám ve vlně „(iv)“ vytvořil irregular flat – vlna „b“ jde nad high předchozí impulsní vlny. Tím pádem i vlna „(v)“ se může zdát jako zkrácená, ale ve skutečnosti šla nad vlnu „(iii)“. Nyní sledujeme průraz pod černou trendovou linii, pravděpodobně ve formě falling wedge. Průraz pouze nestačí, ale musíme i vytvořit nižší low = pohyb pod KEY LEVEL – 10184. Jakmile prorazíme i tuto hodnotu čeká nás pohyb minimálně k 9707 – 9392 kde se nachází 0,382/0,5 fibo retracement. V této zóně se poté bude rozhodovat co bude s DAX dále.

 

USDJPY:

 V předchozích přehledech jsme zmiňovali oslabení USDJPY. I přes 3 vlnovou strukturu pro vlnu „A“ (ve čtverci) očekáváme další 3 vlnovou strukturu pro vlnu „B“ (ve čtverci). Aktuálně na grafu sleduji triangl pro subvlnu „iv“, kde jsme již breakli spodní trendovou linii a čekám, že půjdeme otestovat zónu 106,17 – 106,41. Zde bychom měli dokončit pouze subvlnu „v“ vlny „(iii)“ a po krátké korekci pokračovat k 0,618 fibo retracement + 1,01 fibo extension do zóny 104,7 – 105,2.

 

 

Šance přichází každý den

Tomáš Popovič – GOLDEN POCKET

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika