Skip to content Skip to footer

Týdenní analýza FX – Dokončování korekcí

Týdenní analýza FX - Dokončování korekcí

Zdravím tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu!

Dnes se podíváme na grafy USDJPY, EURUSD, USOIL a DAX.

USDJPY:

USDJPY mělo 4 vlnovou strukturu „ABC“ up, kde jsme uptrend dokončili rising wedgem. Po jeho breaknutí vidíme impulsní strukturu v channelu, který jsme opustili a aktuálně přecházíme do krátkého pohybu up v rámci korekce pro subvlnu „((b))“. Je těžko říci, kde vlna „((b))“ může jít, proto sledujeme 0,382 a 0,618 fibo retracement a předchozí vlnu „iv“. Optimální zóna pro dokončení tohoto pohybu je mezi 108,86 – 109,94, ze které bychom měli vidět odraz a pohyb směrem dolů k support zóně mezi dvěma vrcholy + 0,618 fibo retracement celého pohybu „ABC“. Zóna mezi 105,1 – 106,08 je optimální pro uzavíraní short pozic.

EURUSD:

EURO po impulsní vlně 2 týdny zpět začalo konsolidovat kde jsme se dostali k 0,618 fibo retracement ve formě „(abc)“. První známkou bylo, proražení červené trendové linie, kde jsme sice následně uzavřeli na novém high, ale pod touto trendovou linií. Nyní atakujeme další a důležitější trendovou linii (černou), která nás drží v celém pohybu směrem up. Jakmile impulsně praskne vyznačená zóna včetně KEY levelu, čeká EURUSD v následujících dnech downtrend, který nás dostane na nové lows.

 USOIL:

V průběhu zítřka by měla Saudská Arábie opět začít těžit naplno a mohlo by se tato skutečnost promítnout i do grafu, proto musíme počítat s kolísáním ceny. Na grafu sleduji prozatím tří vlnové formace, kde máme dokončenou vlnu „(a)“ a „(b)“. V průběhu dneška bychom se měli podívat nad hodnotu 23,59, kde se dokončí potenciální vlna „(a)“ po které přijde korekce. Celý tento pohyb sleduji jako sideway overlapping strukturu, která bude tvořit triangl, kde nyní vlnou „((c))“ půjdeme otestovat 0,618 až 0,786 fibo retracement = 25,63 – 26,99. Alternativní formace zde může být „((abc))“ flat, který půjde výš a to až k cca 29,21. Celé tato struktura je platná dokud se držíme nad hodnotou 21 – BEARISH level.

DAX:

U DAXu (DE30) vidíme od minulého týdne pohyby směrem up, které můžou vyvolávat dojem, že jsme našli dno a čeká nás zotavení trhu. Pokud se ale držíme pod hodnotou 11600 musíme počítat s tím, že jsme stále v downtrendu. Na grafu sleduji stále impulsní pohyb směrem dolů, kde nyní pouze konsolidujeme ve vlně „4“. Tato vlna může být dokončená a po breaknutí červené trendové linie nás čeká pravděpodobně pohyb na nové low (potvrzení až pod BEARISH levelem – 9172). Nebo nás tato trendová linie udrží a půjdeme ještě 1x up do zóny 10393 – 109618 kde se nachází 1,382/1,618 fibo retracement alt. (iv) + 0,618 fibo retracement vlny „3“. Jak jsem již zmiňoval výše, hodnota 11600 je i náš invalidation level pro aktuální scénář.

 

 

Šance přichází každý den

Tomáš Popovič – GOLDEN POCKET

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika