Skip to content Skip to footer

Crypto Analýza 07.05.2019

Technická Analýza 07.05.2019

BTC CME FUTURES:

BTC FUTURES splnilo první target 5956,-USD a vzhledem k síle této struktury, bude s největší pravděpodobností BTC pokračovat i do druhé target zóny 6123-6200,-USD, kde bychom měli dokončit vlnu „(( 3 )) / ( C )“. Nad touto hodnotou se nachází velmi silné pole rezistencí až po 6500,-USD, které s malou pravděpodobností prorazíme napoprvé. Jedná se totiž o support, který nás držel cca 260 dní a jsem hodně zvědavý, jak bude BTC na tuto zónu reagovat. Vzhledem k anotaci na nižších TF, bych se u CME nedivil otestování až horní hranice našeho targetu = 6200,-USD. Poté ale očekávám zpomalení, protože so dostáváme do finále celé impulzní vlny „((3))“. Další dny budou pro BTC hodně důležité a bude nejvíce záležet na tom, jakou strukturu bude mít potenciální vlna „((4))“. Ideálně potřebujeme, aby měla strukturu A-B-C s targetem do zóny 5105-4895,-U, kde se nachází subvlna „(4)“, případně trianglovou formaci, která je pro tuto vlnu typická.

V takovýchto situacích, kdy se nacházíme pod silnou rezistencí, chcete vidět následující věc, která nám pomůže poznat, zda má trend šanci prorazit = otestování a poté sideways formace (triangl, running flat, abc korekce). Pokud dojde k ostrému zamítnutí, které se rozvinu na 1H time frame do 5ti vln, můžeme bohužel očekávat ostřejší pull back. Zatím ale pěkně jedno po druhém.

BTCUSD (BITFINEX):

Na Bitfinexu díky velkému rozdílu mezi cenami jednotlivých burz sledujeme stále stejn taget 6354-6499,-USD. Poté platí ta samá pravidla, která jsou popsána u BTC CME FUTURES.

BTC LONGY a SHORTY:

Poměry longů a shortů je stále v nepoměru 18 813:31 837. Cca 2x tolik shortů oproti longům. Všechny tyto shorty budou mít stopky a likvidačky v silné rezistenční zóny, popsané výše. Toto je téměř ideální set up pro velryby, protože každá disproporce se v tradingu trestá. ?

Doporučuji rozhodně neshortovat, protože může být ve hře podobný plán jako u S&P500, kde byla malinko jiná situace (nové ATH), ale principiálně stejný příklad. Nacházeli jsme se pod velmi silnou rezistencí, která představovala předchozí ATH a zde jsem očekávali proražení, vytvoření nového ATH a teprve poté ostřejší konsolidaci. Bylo to z toho důvodu, že price action pod touto rezistencí byl velmi pomalý. Pokud se má otočit trend, pak toto vidět nechcete. Takže uvidíme, jak se BTC popere s 6500,-USD, ale zatím má šanci tuto hranici otestovat, možná se podívat i nad ní. Toto berte samozřejmě s nadhledem, je to spíše úvaha, než čistě technická analýza.

GBTCUSD:

U GBTC jsme splnili první target z predikce = 7,6868, ale vzhledem k síle BTC na ostatních burzách a podobě Total Market Capu uvažuji pokračování do alternativního bodu pro vlnu „(5)“ = 8,04-8,40. Tuto predikci také potvrzuje včerejší reakce na nevyplněný GAP v zóně 7,22-7,09, odkud byl hned spike up, což značí, že máme ještě dostatek síly na pokraačování trendu.

TOTAL MARKET CAP:

TMC zatím také jede podle plánu a sledujeme breakout z korektivní „((abc))“ formace.  Vzhledem k tomu, že jsme v pátek překonali bullish level = 177,-mld USD, můžeme s největší pravděpodobností očekávat kontinuální růst do naší target zóny = 194-199,-mld USD. TMC má všechna specifika, která u korekční struktury a breakoutu chceme vidět. Pohyb v channelu v overlapping formaci „((abc))“. Poté breakoutu z channelu, a pomocí 3 vlnné struktury otestování jako supportu a impulzní odraz. Naprostá EW nádhera.

Většina velkých altů, je v podobné situaci jako TMC, kdy jsme se dostali z korekčních kanálů a čekáme už jen na silnější impulzní reakci, kterou mělo včera ETH. Aktuálně držím longy na: ETCUSD, ETHUSD (zbylých 25%), OMGUSD, LTCUSD, NEOUSD, DASHUSD, IOTAUSD, ZRXUSD, TRXUSD, BTTUSDT.

 

 

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika