Jsem kybernetický nadšenec s obrovskou vášní k nejnovějším technologiím lidstva.
V dubnu roku 2013 jsem postavil první těžební stanici na kryptoměnu Litecoin. Od té doby jsem kryptoměnám naprosto podlehl a věnoval jsem se jim v dobách dobrých i zlých. Objevil jsem se v časopisu Computer, kde jsem byl jako největší těžař kryptomen v České republice tehdejší doby. Později o mě točila reportáž i TV Prima.
První těžební stanice (RIGy) jsem skládal z grafických karet AMD HD 7950 a disponoval jsem přibližně 20-ti kartami. Tehdy stál Litecoin kolem 1 dolaru a těžil jsem několik Litecoinů denně.
Postupem času se na trhu objevily další kryptoměny, které používaly jiný výpočetní algoritmus, a tak začala moje cesta nekonečného studia kryptoměn, algoritmů, blockchainů, systému odměňování, atd…
S největším výpočetním výkonem v CZ jsem si mohl dovolit provozovat dokonce i vlastní POOL, kde se schází více těžařů a těží společně jako jeden stroj. Následná odměna – vytěžený blok se rozdělí mezi těžaře podle toho, jaký poskytli těžební výkon. Těžební POOL se jmenoval Cryptoworld a mnoho těžařů z České republiky si ho jistě dobře pamatuje. Po nástupu *ASIC zařízení a rychlosti vyvíjení nových algoritmů jsem POOL později zrušil, protože jsem nedokázal udržovat krok a nechtěl jsem nabízet nedostačující služby.
*ASIC zařízení je specializovaný hardware na těžení, který má několikanásobně větší výpočetní výkon než nejlepší desktopové HW na trhu.
Do loňského roku jsme byl tzv. HODLER. Po seznámení s Michalem Majzlíkem a později Markem Vaňhou se mi dveře kryptosvěta otevřely už naplno a naučil jsem se samostatně obchodovat jak crypto tak i forex.
V současné době stále těžím, a to za pomoci grafických karet AMD. Dříve se do RIGu vešly 3-4 karty, dnes už stavím RIGy s 12-ti kartami. Stanice se osazují kartami řady RX tipy 570, 580, ale i nejmodernějšími VEGA 52 a 64. Samozřejmě lze těžit i za pomoci karet značky NVIDIA, ale na ty se nespecializuji, stejně tak jako na ASIC zařízení.