Skip to content Skip to footer

Richardova strategie nákupu akcií

Moje strategie

Složení portfolia ze 7 částí, kdy i ve fakt blbých scénářích budoucnosti část portfolia bude fungovat relativně slušně, a to mi dá možnost posílit ty slabší části + hraju hru navždy, kdy podkladové akcie nechci prodávat (vyměnit kus za kus ano) a vybírám při potřebě část výnosů z dividend (max 10 %).  Minimálně 1/3 portfolia jsou ETF (se zvětšujícím se majetkem tato část bude narůstat), 2/3 jsou individuální tituly.

  1. BDCs a ALTs diverzifikované soukromé úvěrové firmy a soukromý smart money kapitál (private equity), příklady BDCs ARCC, OBDC, MAIN, OCSL, BXSL, příklady ALTs, BX, BAM, ARES, APO
  2. vysoký růst, příklady QQQ a jednotlivé technologické tituly GOOGL, META, AMZN, ON…
  3. střední růst, příklady VOO (VUSD, SPY5) a jednotlivé firmy ze sektorů Consumer Cyclical i Defensive, Finance, Industrials…
  4. nízký růst, vysoký příjem, příklady SCHD a jednotlivé firmy ze sektorů Utilities, Telcos, Midstreem (AEP, DTE, ENB)
  5. cash return, příklady ACC ETF třeba CNDX (=SXRV), IWDA
  6. REITs, portfolio prezentuji
  7. PREFs – americké korporátní dluhopisy

Své portfolio si představuju jako pyramidu, kdy dole pevné základy tvoří income, střed je bezpečný střední růst a vrchol tvoří vysoký růst a akumulační ETF.

Kategorie income, tu mám prakticky utvořenou, jediné, kde chci celkem přidat jsou BDCs (ale to potřebuji buď čas, nebo větší výprodej na trhu). Patří do ní REITs, PREFs, kategorie 4. (nízký růst), taky se tomu říká proxy bondy. Z těchto kategorií mám celkem slušný dividendový příjem. Na tuto skupinu jsem se soustředil poslední dva roky, protože v prostředí, které zažíváme, právě tyto skupiny trpí nejvíce, tedy jsou to příležitosti, které tady nemusí dlouhou dobu být. Již teď mám zajištěný příjem z dividend na úrovni svých potřeb, ale peníze nepotřebuji spotřebovávat nejméně do konce roku 2029, proto budu skoro veškerý příjem reinvestovat.

Teď si řeknete, to není pro mě, já potřebuji růst. Omyl. Je to pro každého, to rozebere v některém ze článků, které připravuji. Pořád jsou tu skvělé příležitosti, ale o tom později.

Můj vztah k ETF

Veškerý příjem z dividend financuje rozvoj středu pyramidy, ten tvoří jak jednotlivé tituly, tak nízkonákladové ETF. Proč mám vlastně ETFka? Tak zaprvé si nemyslím, že jsem nejchytřejší a budu překonávat trh, to ani není můj cíl, cíl je mít tolik dividend, aby to pokrylo moji spotřebu a nemusel bych odprodávat akcie. Zadruhé, ETF je bezpečné, se zvětšujícím se objemem majetku je třeba hledat jak Ačkové firmy, které mají solidní zisky, silné rozvahy, dobré FCF, odkupy akcií, slušnou divi, kterou na roční bázi slušně navyšují… a takové nejsou vždy k mání za solidní cenu, tak je potřeba i diverzifikovat do ETF.

Já a obchodování

Vrchol pyramidy tvoří silný růst. Vyhradil jsem si část kapitálu na trading, původně to bylo 5 % a trejdil jsem crypto. Po FTX jsem z krypta odešel, tedy úplně. Zvýšil jsem pozici na obchodování na 10 %. Obchoduji technologické americké tituly a evropské dividendové tituly. Z výnosů z obchodů si jednak buduji pozici v $, kterou používám na posílení středu, ale nechávám si i některé perspektivní tituly. Ze zisků v € buduji pozici v akumulačním ETF CNDX (NASDAQ 100 v €). Mojí cílovou měnou je €, tak proto. Ale nejen proto, toto ETF má i historicky absolutně největší návratnost kapitálu. V budoucnu, až budu mít hotovo tuto pozici, chci také přetočit do dividendy. 

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku jsou poskytovány jako obecný komentář sdílený prostřednictvím těchto webových stránek a sociálních sítí. Nedají se považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Článek má pouze edukativní účely.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika