Skip to content Skip to footer

Oslabení na amerických trzích

Zdravím tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu!

Dnes se podíváme na graf S&P500, VIX, RUSSELL2000, US100 a COPPER (měď)

 

S&P500:

S&P500 má prozatím pěknou „abc“ korekci, kde jsme otestovali 1:1 extension vlny „a“, kde po proražení modré trendové linie vidíme silnější zamítnutí. Aktuálně se nám rozvíjí sideway struktura, ze které se může vyklubat cokoliv a potřebujeme více dat. Sledujme, jak se zachováme na červené trendové linii. Zde očekávám zamítnutí a pohyb směrem dolů ke spodní černé trendové linii a ta jestli praskne, měli bychom vidět již silnější pohyb směrem dolů.

 

VIX (volatility index pro S&P500): 

Volatilitiy index se dostává do zajímavé zóny, kde bychom mohli vidět reakci na 1,382/1,618 fibo retracement vlny „(iv)“. Potvrzení, že jsme našli alespoň lokální dno, bude odraz a pohyb nad červenou trendovou linii, která nás stále drží v downtrendu. Je zde ještě možnost pokračovat trošku níž do zóny okolo 20, kde se nachází nevyplněný GAP z minulosti a trh si může přitáhnout aktuální pohyb až zde.

 

RUSSELL2000: 

RUSSEL2000 je index pro small cap společnosti v USA. I zde vidíme impulsní zamítnutí z TOPU a „abc“ korekci, která došla k 0,618 fibo retracement + 1:1 fibo extension vlna „a“ do zóny 1322 – 1335. Pokud uvidíme proražení trendové linie jak modré i červené, je to první známka, že by mohl přijít silnější pohyb směrem dolů. Bearish level pod vrchol vlny „b“ – 1262.

 

US100:

I na tomto grafu vidíme zpomalení trhu pro potenciální vlnu „(v)“, které se dostává do zóny nevyplněného GAPu + 1,382/1,618 fibo retracement vlny „(iv)“ + 0,88 fibo retracementu (do or die zóna). Zde bychom měli vidět reakci trhu na tuto silnou resistenci, kterou můžeme prorazit up, ale nejprve by měla přijít korekce. První KEY LEVEL pod modrou trendovou linii a další pod poslední červenou trendline. Bearish level pod vrcholem vlny „(iv)“ – 8573

 

COPPER (měď):

Z historické korelace, víme, že měď byla vždy trošku předskokan pro americké indexy. Graf nevypadá vůbec bullish. Sleduji zde risigng wedge pro vlnu „c“, kde nyní již testujeme spodní trendovou linii wedge. Měli bychom nyní vytvořit minimálně „abc“ strukturu, která by měla jít otestovat vrchol vlny „ii“ popřípadě až „b“. Pokud budeme hodně bearish půjde měď na nové low. Prozatím jsme v začátku a musíme vyčkat na více dat, ale graf vypadá na minimálně krátkodobý bearish trend.

 

 

 

 

Šance přichází každý den

Tomáš Popovič – GOLDEN POCKET

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika