Být vždy o krok napřed

Marek Vaňha
Hlavní analytik kryptoměnových trhů, vedoucí školících kurzů
Na kryptoměny jsem narazil začátkem roku 2017, ale aktivně jsem začal obchodovat až od 07/2017. Trading mě naprosto pohltil, protože díky technické analýze dokážete najít řád i ve zdánlivém chaosu. Nejsem gambler, jsem analytik, a stejně tak přistupuji k tradingu. Tuto disciplínu většina lidí postrádá, a proto bych rád předal všechny své know-how co nejlépe dál, abyste i Vy byli v tomto oboru úspěšní.
Mým původním plánem bylo stát se pouze pasivním investorem a používat investice do krypta jako alternativu k současným bankovnímu produktům.
Postupem času jsem zjistil, že má povaha mi nedovolí nečinně sedět a pouze pozorovat vývoj, takže jsem se rozhodl pro aktivní denní obchodování.
Začátky byly hodně drahé, protože jsem nebyl schopný najít nikde žádné kvalitní podklady, které by mi mé studium ulehčily. Začal jsem s klasickými publikacemi. Jak číst svíčky, jak na patterny a formace a dostal jsem se až k Elliott Waves, které mě uchvátily. Nyní mám na svém kontě novou metodiku, která vychází ze základů teorie Elliott Wave v kombinaci s tzv. Institučním tradingem.
Vydal jsem zatím zatím 3 vzdělávací kurzy, jednu publikaci zaměřenou na aplikaci Elliott Wave teorie do praxe a nyní se věnuji hlavně institučnímu tradingu v kombinaci s Elliott Wave teorií. Měsíčně obchoduji a sdílím s našimi klienty kolem 100 různých obchodních příležitostí a spolupracuji s nejvyhlášenějšími brokery v CZ.
Vzdělání:
Vysoká škola
2008-2014 – ZČU – Strojní fakulta – dosažený titul Ing.
Pracovní zkušenosti
2008-2012 – Valeo – Procesní Engineering
2013-2014 – Tech Data – Logistický specialista (SAP)
2014-2018 – SKD Bojkovice – Projektový manažer (OEM, Tier 1)
Mým cílem je ulehčit všem cestu k úspěšnému obchodování, protože mě tato činnost naplňuje. Peníze pro mě nejsou motivace, je to nástroj, bez kterého žít nelze, ale zároveň by neměl diktovat celý náš život.

Jan Bartoš
Technické zázemí, programátor, web master, marketér.
Jsem kybernetický nadšenec s obrovskou vášní k nejnovějším technologiím lidstva.
V dubnu roku 2013 jsem postavil první těžební stanici na kryptoměnu Litecoin. Od té doby jsem kryptoměnám naprosto podlehl a věnoval jsem se jim v dobách dobrých i zlých. Objevil jsem se v časopisu Computer, kde jsem byl jako největší těžař kryptomeň v České republice tehdejší doby. Později o mě točila reportáž i TV Prima.
První těžební stanice (RIGy) jsem skládal z grafických karet AMD HD 7950 a disponoval jsem přibližně 20-ti kartami. Tehdy stál Litecoin kolem 1 dolaru a těžil jsem několik Litecoinů denně.
Postupem času se na trhu objevily další kryptoměny, které používaly jiný výpočetní algoritmus, a tak začala moje cesta nekonečného studia kryptoměn, algoritmů, blockchainů, systému odměňování, atd…
S největším výpočetním výkonem v CZ jsem si mohl dovolit provozovat dokonce i vlastní POOL, kde se schází více těžařů a těží společně jako jeden stroj. Následná odměna – vytěžený blok se rozdělí mezi těžaře podle toho, jaký poskytli těžební výkon. Těžební POOL se jmenoval Cryptoworld a mnoho těžařů z České republiky si ho jistě dobře pamatuje. Po nástupu *ASIC zařízení a rychlosti vyvíjení nových algoritmů jsem POOL později zrušil, protože jsem nedokázal udržovat krok a nechtěl jsem nabízet nedostačující služby.
*ASIC zařízení je specializovaný hardware na těžení, který má několikanásobně větší výpočetní výkon než nejlepší desktopové HW na trhu.
Do loňského roku jsme byl tzv. HODLER. Po seznámení s Michalem Majzlíkem a později Markem Vaňhou se mi dveře kryptosvěta otevřely už naplno a naučil jsem se samostatně obchodovat jak crypto tak i forex.
V současné době stále těžím, a to za pomoci grafických karet AMD. Dříve se do RIGu vešly 3-4 karty, dnes už stavím RIGy s 12-ti kartami. Stanice se osazují kartami řady RX tipy 570, 580, ale i nejmodernějšími VEGA 52 a 64. Samozřejmě lze těžit i za pomoci karet značky NVIDIA, ale na ty se nespecializuji, stejně tak jako na ASIC zařízení.

Sergey Kravchenko (alias CJ)
Jakožto profesionální pokerový hráč s VŠ vzděláním v oboru financí, jsem se přirozenou cestou po nashromáždění $50.000 v bankrollu rozhodl v roce 2017 postupně přejít na trading. 15 tisíc $ šlo na účet, 35 tisíc $ na vzdělání.
Absolvoval jsem několik výukových programů ITPM, kde jsem prošel kompletní mentoring od traderů s 25 lety zkušeností v oboru u Goldman Sachs, UBS a hedge fondů. To byla naprosto lifechanging zkušenost, která mi umožnila kompletně vstřebat a pochopit, jak funguje fundamentální trading, FA, banky a hedgové fondy na trzích, a především long-short portfolio management.
S nabytými zkušenostmi jsme se pustil do správy mikro portfolií na akciových trzích i v cryptu. Po několika úspěšných kvartálech jsem pomáhal se správou dalším investorům a spustil v tomto oboru několik produktů, z nichž většina úspěšně funguje do dnes.
Nashromážděné profity jsem investoval do kurzů a mentoringu od specialistů z NYSE Arca v oboru opcí a market makingu a Singapurské traderské skupiny CG v oboru valuace cryptoassetů.
Díky průniku všech těchto vědomostí jsem pravděpodobně jako jeden z prvních traderů v Evropě úspěšně aplikoval strategie hedge fondů a fundamentální analýzy na crypto trhy a tím získal unikátní edge, která mi umožnila v letech 2018-2020 konzistentně pořážet trh se skvělými výsledky (https://autofund.io/fundstats).
Fundamentální analytik, hedge fond manager.
Nyní tradingem žiju, probouzím se i usínám na trhu, mám vlastní doprovodný team pro efektivnější realizaci výzkumu a technických záležitostí jako jsou boti a algoritmy, nebo péče o klienty.
Stále hledám novou inspiraci a příležitosti vstřebat ve formě zkušeností a vědomostí vše, co na trhu je vůbec možné dělat. Nyní už především u Alameda Research a Three Arrows Capital.
Trading je můj největší koníček, který mi pomohl proměnit život a dosáhnout absolutní finanční svobody. Dá se říct, že po posledním bullrunu už traduji spíš pro vášeň a sport než pro peníze. Přesto je to pořád poctivých 250 hodin měsíčně.