Skip to content Skip to footer

NATURAL GAS

Komodity

(Vyber analýzu komodity)

ZLATO  |  STŘÍBRO  |  ROPA  |  ZEMNÍ PLYN  |  VODA  |  KÁVA |  MĚĎ

ANALÝZA

Celosvětové zásoby

Celosvětové prokázané zásoby zemního plynu činily v roce 2020 6.64 kvadrilionů kubických stop. V letech 2019 až 2020 se zásoby zemního plynu snížily o téměř 40 bilionů stop krychlových, protože pandemie koronaviru omezila průzkumné aktivity v ropném a plynárenském průmyslu.

Celosvětové zásoby: země

Rusko má největší prokázané zásoby zemního plynu na světě. V roce 2020 mělo zásoby tohoto fosilního paliva v hodnotě 37.4 bilionu metrů krychlových, což je o 3 biliony metrů krychlových více než před deseti lety. Druhé a třetí největší prokázané zásoby zemního plynu mají Írán a Katar.

Celosvětová produkce

Celosvětová těžba zemního plynu v roce 2021 dosáhla přibližně 4.04 bilionu metrů krychlových, což je o 4.8 % více než v předchozím roce. Očekává se, že podíl zemního plynu na světových zdrojích energie se v budoucnu zvýší. Mezi největší světové producenty zemního plynu patří Rusko, Spojené státy a Írán.

Celosvětový producenti

V roce 2020 byly Spojené státy největším světovým producentem zemního plynu na světě a vytěžily téměř 948 miliard metrů krychlových. Druhým největším producentem zemního plynu bylo Rusko, jehož produkce v roce 2020 činila více než 693 miliard metrů krychlových.

Zásoby zemního plynu

V roce 2020 činil poměr světových zásob zemního plynu k těžbě, měřeno v letech, 48.8. To znamená, že při současné úrovni těžby vydrží světové zásoby zemního plynu ještě přibližně 50 let, než budou vyčerpány.

Celosvětová spotřeba

Celosvětová spotřeba zemního plynu v posledních 20 letech roste. V roce 2000 činila celosvětová spotřeba zemního plynu zhruba 2.4 bilionu metrů krychlových. V roce 2021 už se tato spotřeba pohybuje kolem 4.04 bilionu metrů krychlových.

.

Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika