Skip to content Skip to footer

GOLD (AU)

Komodity

(Vyber analýzu komodity)

ZLATO  |  STŘÍBRO  |  ROPA  |  ZEMNÍ PLYN  |  VODA  |  KÁVA |  MĚĎ

ANALÝZA

Celosvětové zásoby

Celkové těžební zásoby zlata ve světě zůstávají v období 2010 až 2021 relativně stabilní. V roce 2021 činily tyto zásoby 54 000 tun, což je o 3 000 tun méně, než v roce 2016, kdy dosáhly nejvyšší hodnoty.

Celosvětové zásoby: země

Největší světové zásoby zlata, téměř 19 %, vlastní Austrálie. Na druhém místě je Rusko s podílem lehce přes 14 % a s velkým odstupem jsou na třetím místě Spojené státy s podílem necelých 6 % celkových světových zásobách.

Těžba zlata

V roce 2010 se na celém světě vytěžilo přibližně 2 560 tun zlata. V průběhu desetiletí se těžba zvýšila a v letech 2018 a 2019 dosáhla maxima 3 300 tun. Od té doby docházelo k omezení těžby a v roce 2021 činila celosvětová těžba zlata 3 000 tun.

Těžba zlata: regiony

Severní a Jižní Amerika byla v roce 2021 největším světovým regionem těžícím zlato, přičemž celkový jejich objem těžby v tomto roce dosáhl téměř 900 tun. Druhým největším těžařem zlata byla Asie, která vytěžila ve stejném roce 765 tun.

Těžba zlata: výhled

Celosvětová těžba zlata se v posledním desetiletí zvýšila z 84 milionů uncí v roce 2008 na přibližně 116 milionů uncí v roce 2021. Očekává se, že do roku 2024 dosáhne těžba tohoto drahého kovu více než 124 milionů uncí, což je nárůst o necelých 7 %.

Akvizice v průmyslu

V roce 2020 se v rámci těžebního průmyslu zlata uskutečnilo celkem padesát akvizic po celém světě, což byl nárůst oproti předchozímu roku, kdy bylo uzavřeno 39 akvizičních transakcí. Nárůst počtu akvizic v odvětví těžby zlata v letech 2019 až 2020 lze přičíst prudkému nárůstu ceny zlata v roce 2020.

.

Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika