Skip to content Skip to footer

COFFEE

Komodity

(Vyber analýzu komodity)

ZLATO  |  STŘÍBRO  |  ROPA  |  ZEMNÍ PLYN  |  VODA  |  KÁVA |  MĚĎ

ANALÝZA

Celosvětová produkce

Většinu světové produkce kávy tvoří Jižní Amerika, konkrétně Brazílie. Celosvětová produkce kávy dosáhla v roce 2020/2021 175.35 milionu 60kilogramových pytlů, což představuje nárůst o 6.23 % oproti v roku 2019/2020.

Celosvětová produkce: plocha

Statistika znázorňující 10 předních světových zemí podle plochy sklizené kávy v roce 2021. Brazílie se v tomto roce umístila na prvním místě se sklizenou plochou kávy přes 1.8 milionu hektarů. Na druhém místě byla Indonesie s plochou přes 1.2 milionu hektarů.

Celosvětová produkce: regiony

Celosvětová produkce kávy v roce 2021 podle regionů nám ukazuje, že Jižní Amerika vyprodukovala přibližně 77.46 milionu 60kilogramových pytlů kávy, což z ní činí největšího světového producenta.

Celosvětová produkce: země

V Jižní Americe s přehledem vede Brazílie, která vyprodukovala 69 milionů 60kilogramových pytlů kávy. Na druhém místě se umístil Vietnam s přibližně 29 miliony 60kilogramových pytlů kávy.

Celosvětový dovoz a vývoz

V období 2021/22 činil celosvětový dovoz kávy celkem 133.59 milionu 60kilogramových pytlů, oproti tomu ve stejném období bylo celosvětově vyvezeno přibližně 140.49 milionu pytlů. Pro hospodářský rok 2022/23 se očekává mírný nárůst dovozu i vývozu kávy.

Arabica vs Robusta

Pěstitelé kávy pěstují dva druhy kávových zrn: Arabiku a Robustu. První z nich je dražší, v roce 2018 se prodávala za 2.93 dolaru za kilogram a podle prognóz její cena do roku 2025 vzroste na 4.28 dolaru. Robusta, pojmenovaná tak proto, že může růst v širším rozmezí nadmořských výšek a teplot, se v roce 2018 prodávala za 1.87 dolaru a podle prognóz se bude v roce 2025 prodávat za 1.95 dolaru za kilogram.

.

Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika