Skip to content Skip to footer

KDY IDEÁLNĚ UTÉCT Z ALTCOINŮ?

KDY IDEÁLNĚ UTÉCT Z ALTCOINŮ?

Ahojte tradeři a vítejte u pondělní analýzy crypto marketu!

Dnes se podíváme nejen na aktuální stav BTCUSD, ale i na nejdůležitější ukazatel stavu marketu, kterým je korelace mezi Bitcoinovou dominancí a velkými alty v páru s BTC a USD. Pojďme na to!

BTC DOMINANCE:

U BTC dominance sledujeme posledních pár měsíců korektivní strukturu, kterou anotujeme jako subvlnu „4“ pokračujícího uptrendu pětivlnné struktury „12345“. Pohybujeme se v channelu za doprovodu overlapping struktur, což je známka korektivní formace, kdy po jejím dokončení můžeme očekávat pokračování hlavního trendu = UPTREND. Target pro dokončeí této „((abc))“ struktury sledujeme od začátku prosince k cca 65,5-64,8%, kde se nachází nejen důležité trendové supporty, ale vychází nám zde i 1:1 Extension vlny „((a)) : ((c))“.

Target máme určený, ale co to znamená pro BTC a ostatní altcoiny?

BTC DOMINANCE vs EOSBTC:

Bitcoin dominance nám v jednoduchosti ukazuje, kdy můžeme u altcoinů očekávat posilování (alt season) a kdy naopak oslabování vůči BTC (vznikání nových nedobrovolných HODLerů). Pokud dominance roste, je kapitál „vytahován“ z ostatních altcoinů, čímž nejvíce trpí právě páry s BTC. Pro nejlepší vysvětlení můžeme použít graf EOSBTC, aDABTC, LTCBTC, nebo jakýkoliv velký alt v páru s BTC. Zde máme srovnání dominance Bitcoinu právě s EOSUSD a je krásně vidět, jak do sebe vše zapadá.

Všimněte si, jakou strukturu má EOSBTC. Vypadá tato struktura impulzně? Jako by byla v nějakém silném uptrendu, kdy překonávám jeden channel za druhým a celý trend nabírá na obrátkách tak jako pár EOSUSD? Nope, nemáme. Celá struktura odpovídá jasné korekci v rámci downtrend a jakýkoliv růst, bude v dalších týdnech postrestán a EOS půjde otestovat zpět hranici kolem 3000 sats.

Korektivní struktura má totiž jednu důležitou vlastnost – po jejím dokončení je celý korektivní pohyb smazán!

U struktury EOSBTC navíc dokážeme zanotovat prostřední vlnu jako trianglovou formaci, což je jen další střípek do skládačky, že se jedná o korektivní „((abc))“ formaci. Od 6.9.2019 přešla struktura BTC dominance do korekce v rámci uptrendu a struktura EOSBTC do korekce v rámci downtrendu. Jakmile se tyto pohyby dokončí, můžeme očekávat pokračování hlavních trendů. Buďte tedy opatrní, co se týče párů s BTC, protože jejich uptrend je velmi limitovaný a EOSBTC zatím vychází ideálně k cca 4804-5053 sats, kde se nachází silná rezistenční zóna. Jako alternativní maximální hodnotu uvažuji hranici 5700 sats, protože nevíme zatím, jak silná bude reakce u EOSu jakmile půjde BTC dominance o další 2% níž.

Ve zkratce to znamená následující: Nad první hranici = 4800-5000 sats byste měli držet maximálně 20% otevřené pozice, protože se dostaneme do teritoria, kde přijde rychlý dump, který vyšle marketu jasný signál, že tento růst je dokončen. Sledujte stav dominance, jakmile dojde EOSBTC do této zóny, to nám nejvíce napoví.

Toto se dá aplikovat na jakýkoliv velký alt v páru s BTC bez ohledu na to, jaké měly pohyby v předchozích týdnech. Buďte tedy opatrní a konzervujte profity vždy s přihlédnutím ke stavu BTC dominance.

Co bude s alty v páru s USD??

Alty v páru s USD s největší pravděpodobností dokončí aktuální pětivlnné uptrendy a půjdou do korekce. Korekce u Crypto bývají hluboké a dlouhé, takže bych se nedivil, kdyby po dokončení aktuálních uptrendů přešly alty do cca 3 měsíční korekce, kdy se LTC vrátí k cca 50,-USD a například Ethereum zpět k cca 135-148,-USD. Vzhledem k potenciálnímu nárůstu dominance půjde BTC také do korekce, ale ne tak hluboko jako velké alty v páru s BTC. Short term sleduji u ETH dosažení hranice 200,-USD a u LTC hranice 77-80,-USD.

BTCUSD:

Long term target máme stále stejný k cca 10500-11000,-USD. Do této zóny se můžeme dostat bez hlubší korekce, kdy bohužel necháme většinu trhu za sebou a BTC bude mít spíše sideways pohyb, než rozumný retracement k cca 8000,-USD a poté pokračování uptrendu.

Na intradenní bázi sledujeme short term target k cca 9813-9926,-USD, kde uvažujeme dokončení subvlny „((i))“ pokračujícího uptrendu. Osobně bych byl tak spíše pro hlubší korekce zpět k cca 8240-8500,-USD a poté teprve pokračování uptrendu, ale BTC se většinou nechová rozumně a nedává šanci k dalšímu vhodnému vstupu.

Zatím je market v dobré kondici a uptrendy by měly pokračovat, ale postupně vybírám zisky a nechávám otevřené menší pozice, pro ochranu proti nečekanému dumpu. Indikátory jako RSI, MACD i Histogram zatím také v dobré kondici, takže dump přijde, jen si ještě chvíli počkáme.

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika