Skip to content Skip to footer

JSME NYNÍ V RECESI? NE, NEJSME, ALE…

Hlavní ukazatel recese není tržní pokles přefouknutých assetů, ale stav NEZAMĚSTNANOSTI. Dokud nezaměstnanost neroste, nejsme v recesi.
Téměř každá z hlavních recesí za posledních 80 let (cca 12 těch větších) měla vždy stejný scénář.

→ Bankovní kredit se začne utahovat (půjčuje se méně lidem). Probíhá QT za zvýšených sazeb a čeká se na výstřel u nezaměstnanosti. To většinou bývá finální známka toho, že trh se očišťuje od neprofitabilních a neudržitelných byznysů.

Firmy mají aktuálně dohromady cca 200 miliard dolarů korporátního cashe, který jim pomohl přežít dosavadní stav a udržet se nad vodou. Nemuseli propouštět a i přes zpomalující se ekonomiku nebyli nuceni nijak zásadně propouštět. Do tohoto samozřejmě zapadá i index housing marketu, který je dalším puzzle do skládačky, ale vše ukazuje na to samé. V recesi nejsme zatím a trh se bude rozhodovat podle jednání Fedu.

Aktuálně máme v trhu zohledněný soft landing a očekává se první snížení sazeb v březnu, do konce června má být pod 5 % a do konce roku pod 4 %. Jakýkoliv odklon od tohoto nejvíc optimistického scénáře se bude v trhu negativně projevovat.

Co si z toho vzít?

Pořád to samé. Dokud se neprojeví v trhu nějaká zásadní událost, která vystřelí nezaměstnanost do nebe, trhy rostou na půjčený čas a půjčený kapitál. 🙂

Co nám říká graf?

V grafu je krásně vidět, že bankovní kredit a jeho vývoj je cca 12-16 měsíců napřed oproti stavu nezaměstnanosti. Jakmile se credit začne zpomalovat, nezaměstnanost má tendenci jej v dalším cca roce dohnat. Zatím vše ukazuje, že jsme přesně v tomto místě:


Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku jsou poskytovány jako obecný komentář sdílený prostřednictvím těchto webových stránek a sociálních sítí. Nedají se považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Článek má pouze edukativní účely.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika