Skip to content Skip to footer

Jak poznat dno u BTC?

Jak poznat dno u BTC?

Ahojte tradeři a vítejte u pondělní analýzy crypto marketu!

BTC se nyní dostává k otestování trendové rezistence, kterou sleduje snad celý svět. Půjdeme přes, nepůjdeme přes, BTC je na dně, BTC není na dně…tyto otázky si pokládá nyní každý trader a pojďme se podívat na aspekty proč být bullish a proč být zdravě bearish.

BTCUSD – 1D GRAF:

Kdo viděl náš výhled na rok 2020 pro BTC i ostatní zajímavé kryptoměny ví, že sledujeme dva scénáře. Dno není nikdy definitivní stav a dno není NIKDY bullish. Dno se potvrzuje v momentě, kdy překonáme klíčovou rezistenci, kterou bývá většinou trendová rezistence. K tomu, zda ji překonáme nám slouží nižší Time Frames, které dokáží případně odhalit bullish set up a přípravu na breakout. Co se týká anotace na 1D gradu, můžeme být na dně, protože zde vychází potenciální „WXY“ formace, kterou trackujeme jako prioritní od začátku prosince. Měli jsme naprosto přesný odraz ze STOP HUNT ZÓNY a nyní jsme v predikovaném targetu, který bude rozhodovat.

Pokud bychom byli na dně, stále máme nad sebou velmi silnou rezistenci kolem hranice 8900-9000,-USD (přesná cena záleží na dané burze) a odtud můžeme očekávat rozumný pullback zpět k cca 8200,-USD.

Důvod, proč je tento KEY LEVEL tak důležitý není pouze fakt, že se zde nachází MA200 na 1D grafu, ale i subvlna „(i)“, která je součástí potenciálního BEARISH COUNTU na nové low. Překrytí, neboli „overlapping“ by tento count znevalidoval, čímž by potvrdil, že jsme nalezli dno.

BTCUSD – AKTUÁLNÍ 4H GRAF:

Zatím sleduji dva scénáře a hlavním důvodem je nejen EW count, ale i stav MA200 na 4H grafu. MA je magnet, který má vždy tendenci si cenu přitáhnout a všimněte si, jak daleko jsme od ní nyní. Zatím jsme stále pod trendovou rezistencí, takže uvažuji dva EW county. První je dokončování 5ti vlnné struktury k cca 8760-8950,-USD a poté korekce. Druhý je komplexnější s tím, že jsme nyní v subvlně „(ii)“ vLny „((iii))“ vyššího stupně a čeká nás právě hlubší pullback k cca 7700-7500,-USD, kde se nachází MA200. Velké alty v páru s USD zatím vypadají na pokračování uptrendu, takže uvidíme, jak bude na tyto pohyby reagovat BTC. Pokud alty docílí do svých targetů a BTC bude stát na místě jako celý víkend, pak sem pro variantu hlubšího pullbacku. Pokud se ale dostane nad trendovku impulzním pohybem, pak jdeme k 8900,-USD. Tak nebo tak očekáváme pokračování uptrendu.

 

BTCUSD – ÚNOR (ZAČ. BULL RUNU 4H GRAF):

MA200 si zatím vždy cenu přitáhla k sobě předtím, než byl zahájen nějaký brutální uptrend, takže můžeme klidně dosáhnout 8900,-USD a poté může přijít dump o xx% za pár hodin. Stalo se tak i v únoru a trh se těmito pohyby většinou vyděsí a otočí bullish sentiment. Podle EW nás toto nijak nevykolejí, nebo nezmění náš pohled na věc, ale raději s tím počítejte, že tento pohyb velmi brzy nejspíše přijde.

 

Toto je pro mě aktuálně nejlepší možné srovnání, protože si všimněte, jak daleko od MA200 na 4H grafu jsme.

 

BTC CME FUTURES:

Mezi hlavní důvody, proč být aktuálně nakloněn na stranu bulls není jenom 4H EW count, ale i stav BTC CME FUTURES, kde jsme nad trendovou rezistencí. Navíc, pokud sledujete tento graf pravidelně, vidíte, jak umně drží víkendové pohyby u BTC tak, aby nevznikl pondělní GAP. Téměř každé pondělí byl nový NEVYPLNĚNÝ GAP a poslední 2-3 týdny nic. Toto mě zaujalo už minulý víkendy, kdy cenu perfektně posekali v neděli večer, aby CME otevřelo na stejné ceně jako při pátečním uzavření. Něco se zde mění a pro Bulls to je rozhodně pozitivní.

 

GBTC (GRAYSCALE BITCOIN TRUST):

GBTC se propadl pod dlouhou trendovku a upřímně to s ním ještě před vánoci vypadalo velmi bearish, ale když se nyní podíváme na graf, máme zde velmi silné a rychlé zotavení, které nás vrátilo zpět nad tuto trendovku v impulzním manýru. Vše zatím nasvědčuje tomu, že bychom opravdu měli být na dně. Další dny budou hodně zajímavé pro celý crypto market, ale zatím má BTC velmi silnou převahu. BTCUSD půjde testovat trendovku celého downtrendu, GBTC půjde testovat stejně důležitou trendovou rezistenci a BTC dominance je již nad…BTC vypadá velmi dobře.

 

ZÁVĚR:

„Hádat“, jestli jsme, nebo nejsme na dně je zbytečné a doporučuji se vždy raději soustředit na pohyby, které mají největší potenciál. Sledujte predikované rezistenční zóny a MA na daných Time Frames, protože krátkodobé pohyby mají za cíl trh vyděsit a zmást, ale EW count a MA jsou vždy nejlepšími ukazateli skutečného stavu.

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika