Skip to content Skip to footer

Týdenní analýza FX marketu

Týdenní analýza FX marketu

Ahojte tradeři a vítejte u týdenní analýzy FX marketu!

Dnes se podíváme na stav EURUSD, ROPY, ZLATA, USDCAD, S&P500, DAX a USDCHF.

EURUSD:

EURUSD se dostává sice na nové high, ale pouze pomocí 3 subvln. Nacházíme se tedy s největší pravděpodobností v komplexní korekci. Uvažuji zde dva scénáře.

První je varianta Rising wedge jako součást vlny „(C)“. Wedge se nesmí nikdy vyskytovat ve třetí impulzní vlně, tudíž naše predikce s limitovaným uptrendem, je stále nejpravděpodobnější. Předpoklad pro tento scénář je udržení aktuální překonané trendové rezistence posledního channelu.

Druhá varianta je komplexní „Alt. ABC“ FLAT korekce, která je typická dosažením nových highs, ale pouze pomocí 3 vln. Toto by znamenalo v dalších dnech sideways pohyb a poté leg down k cca 1.106-1.104, kde se nachází důležitý trendpový support a zároveň 1:1 Extension vlny „A:B“.

EURUSD tedy bude nejspíše pokračovat k cca 1.1285, ale je otázkou, zda zde půjdeme rovnou, nebo nás čeká komplexnější „ABC“ FLAT korekce a teprve poté pokračování uptrendu. I přesto, že jsme dosáhli nových highs si stále nemyslím, že je uptrend dokončení, protože jsme nového high dosáhli právě pomocí 3 vln pouze.

USOIL vs USDCAD:

Ropa byla poslední dny neuvěřitelná horská dráha, ale její struktura si stále držela korektivní uptrend s tím, že poslední týdny očekáváme pokračování downtrendu. V minulém týdnu došlo konečně k finálnímu spiku up a ostrému zamítnutí, takže růst ropy by nyní měl být dokončen a jakýkoliv odraz bereme jako korekci v rámci downtrendu. Nyní jsme na trendovém supportu, takže můžeme očekávat v dalších hodinách reakci zpět k cca 59,97-60,66,-USD za barel. Důvodem je nejen trendový support, ale i potenciální 5ti vlnná struktura na nižších Time Frames.

USDCAD většinou trackujeme jako protichůdný graf proti ropě a upřímně zatím USDCAD nemá jasnou strukturu, takže uvažuji dva scénáře. Aktuální downtrend se dostal na 1:1 Extension a měl silný odraz. Zatím jsme neporušili KEY LEVEL, takže s emůže jednat pouze o ostrou vlnu „((iv))“ s tím, že nás čeká nové low, ale dokud jsme nad hranicí 1.302, je stále možné, že se u USDCAD bude rozvíjet komplexnější formace. Pokud tedy udržíme 1.30277 a budeme mít poslední vlnu up k otestování hranice KEY LEVEL = 1.31155, pak jsem pro variantu, že je downtrend dokončený a čeká nás „ALT. (abc)“ uptrend.

Ropa je tedy velmi jasný graf, ale USDCAD máme dvě různé variantu a musíme počkat, jaký důležitý LEVEL bude překonán dřív.

ZLATO (XAUSD):

Zlato se dostalo do targetu k 1600,-USD rychleji, než jsme očekávali, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že zlato není dokončené. Celá struktura up na nové high se dá při troše vynalézavosti zanotovat pomocí 5ti subvln, ale nesplňují důležité podmínky a pravidla dle EW, kdy v momentě, když je subvlna „((ii))“ krátká a není hluboká, vlna „((iv))“ musí být hlubší a komplexnější. Uvžuji tedy před dalším pokračováním uptrendu nejdříve otestování hranice 1519-1507,-USD.

S&P500:

S&P500 je stále v silném uptrendu a neustále dosahuje nových high. Nic ale neroste věčně a ostřejší korekce může být za rohem. Blížíme se k další klíčové rezistenci, kterou je 1.3182-1.618 obrácený retracement vlny „((iv))“ = 3294-3313.8. Nyní záleží pouze na reakci, která musí být ostrá a dostat nás rychle pod MA21 a ideálně pod trendový support, který je nosným elementem aktuálního uptrendu vlny „(3)“. Pro další vstupy do long pozic bych sledoval až hodnoty kolem 3067-3107.

DAX:

Důvodem, proč u S&P500 uvažujeme stále pokračování uptrendu, je hlavně i graf DAXu. Zde máme po sideways pohybu konečně impulzní odraz a vše nasvědčuje tomu, že bude trend pokračovat k cca 13800-13900. měli jsme zde nejen bullish reakci z predikovaného supportu, ale zároveň i z MA200 na 4H grafu, takže můžeme prioritně uvažovat pokračování uptrendu. Dokud jsme nad hranicí = 12886, je tato predikce platná.

USDCHF:

USDCHF vypadá na dokončený „(abc)“ uptrend jako součást subvlny „(iv)“ s tím, že nás čeká pokračování hlavního směru, který je downtrend. Dokončení celé struktury uvažuji kolem hranice 0.96046-0.95763. Dokud jsme tedy pod hranicí KEY LEVEL = 0.97620, můžeme stále očekávat pokračování downtrendu, protože celá struktura nemá aspekty dokončeného 5ti vlnného downtrendu.

 

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika