Skip to content Skip to footer

FX ELLIOTT WAVE PREDIKCE PRO ROK 2020

FX ELLIOTT WAVE PREDIKCE PRO ROK 2020

Ahojte tradeři, připravili jsme si pro vás výhledy na další rok u nejdůležitějších párů.

V článku níže naleznete nejen predikce, ale hlavně i souvislosti, díky kterým dokážeme FX trhy sledovat v širším spektru.

Doporučuji pečlivě projít každému, koho zajímá propojení a různé návaznosti v FX trzích.

V crypto je toto jednoduché, tam vládne jeden pán (BTC), ale u FX jsou korelace a podmínky složitější.

Tento článek by vám mohl další rok sloužit jako dobrá pomůcka pro orientaci v aktuální globální situaci.

Přejeme vám další úspěšný rok a těšíme se opět na start za pár dní!

EURUSD:

EURUSD vypadá na dokončenou 5ti vlnou formaci a nyní sledujeme potenciální „(ABC)“ retracement do zóny = 1,14110-1,115. Pro pokračování uptrendu je klíčové se udržet nad hranicí 1.100.

EURO INDEX (EXY)

EXY je totiž čitelnější než EURUSD a zde vidíme pěkný breakout nad potenciální falling wedge formaci. Znamená to tedy, že v dalších měsících musíme u EURUSD zůstat bullish. Zároveň ale pouze na limitovanou dobu, protože USD bude postupně posilovat a EURUSD po dokončení struktury v této potenciální subvlně „(B)“ půjde nejspíše na nové low.

GBPUSD

Libra měla impulzní odraz, který se dá zanotovat pomocí 5ti subvln, ale zatím vše nasvědčuje spíše korekci v rámci downtrendu. Dříve nebo později se tedy u Libry nejspíše dočkáme otestování nového low kolem 1,190-1,11708.

10Y US NOTES

U US dluhopisů zatím vše nasvědčuje pokračování uptrendu. Nacházíme se v pomalé sideways korekci, která se bíží dokončení a nejspíše se v roce 2020 dočkáme nového high. Tzn. akcie buďto sideways, nebo půjdou do korekce spolu s ropou a ZLATO půjde na nové high také. Tento scénář by pro USDJPY znamenal pohyb do vlny „E“.

10Y YIELD GOVERMENT BONDS

U 10Y US NOTES jsme v roce 2020 bullish na potenciální nové high a tuto predikci podporuje i stav 10Y YIELDS, kde vidíme opačnou impulzní strukturu v progresu, kdy nyní dokončujeme potenciální subvlnu „(4)“ a poté nás čeká s největší pravděpodobností nové low vlny „(5)“

USDJPY – 1W GRAF

Pokud půjdou US dluhopisy i vzácné kovy do normální vlny „(5)“, pak je prirotiní scénář u USDJPY s pohybem do vlny „E“ v rámci trianglové formace. Pouze v případě, že by došlo k impulznímu sell offu na akciích a impulzní extended fifth wave u US dluhopisů a zlatu, bychom uvažovali hlubší pullback až k cca 92-96. Vzhledem ke stavu USD je toto ale méně pravděpodobné a spíše v dalších měsících bude USDJPY konsolidovat kolem 106-107,5.

USDJPY – 1D GRAF

 

COMMODITY INDEX

Hlavní důvod, proč u zlata i stříbra bereme aktuální uptrendy jako limitované „(ABC)“ struktury je rovnoměrně vyvážený commodity index, kde vidíme, že celá struktura není nejspíše dokončena a aktuální uptrend je zde v rámci subvlny „(4)“, což znamená že 2020 dosáhneme nejspíše u zlata i stříbra na nové high, ale poté můžeme přejít do dlouhé sideways korekce, nebo ostrého downtrendu v případě splnění podmínek vypsaných na grafu zlata.

GOLD

Konec roku znamenal nové high u akcií i S&P500, ale zároveň i tvrdý breakout zlata nad trendovou rezistenci korektivního channelu vlny „(4)“. Zlato i stříbro tedy vypadá na dokončené korekce a jakmile půjdou akcie a indexy do „(ABC)“ korekcí, půjde zlato spolu s dluhopisy nejspíše na nové HIGH. Právě potenciální vlna „(C)“ u indexů a akcií rozhodne o tom, kam až můžeme sledovat finální targety pro vlny „(5)“ Předběžně počítám příští rok s dosažením targetu cca 1600-1627,-USD. Poté bude dokončena potenciální vlna „((B))“ a uvidíme, v jakém stavu budou ostatní grafy dle podmínek zapsaných níže.

USOIL – ROPA

Ropa měla koncem roku silný uptrend, který stále bereme jako korekci v rámci downtrendu. Pokud bude zač roku 2020 silný sell off, jsem pro první variantu s dokončeným trianglem ve vlně „B“ a pokračování down. Pokud se naopak během dalších 2 měs bude ropa držet kolem 60,-USD a akcie spolu s indexy porostou up, ropa půjde nejspíše do alt targetu = 68-70,-USD. Ropa má většinou konce roku velmi bullish, ale hned zač. roku následujícího dochází k sell offu, takže uvidíme jak silný tento sell off bude.

USDCAD

Na tento graf bude mít samozřejmě zásadní dopad trading dohoda mezi USA a Čínou, ale dle souvislostí s ostatními grafy a aktuální strukturou počítáme s následujícím scénářem.

S&P500

S&P500 se koncem roku dostalo na nové high a zatím počítáme s pokračujícím uptrendem. Zatím ale vše nasvědčuje tomu, že rok 2020 bude ve znamení korekce potenciální subvlny „(4)“. Důvodem je stav us dluhopisů, zlata i akcií. V momentě, kdy půjde S&P500 do korekce vlny „(4)“, což znamená „(ABC)“ korekci půjde nejspíše 10Y US NOTES a vzácné kovy na nové high. Další souvislosti v grafu.

GERMAN DAX

S&P500 dosáhlo na nové high, ale DAX ještě ne. Vypadá to tedy, že DAX je pozadu oproti US500, což znamená, že jakmile bude DAX pokračovat up, vytáhne nejspíše S&P s sebou na nové ATH. Proto uvažujeme nyní dokončování vlny „(3)“ a poté korekci vlny „(4)“, odkud bychom měli pokračovat na nové ATH.

USDCNH

Na tento graf bude mít samozřejmě zásadní dopad trading dohoda mezi USA a Čínou, ale dle souvislostí s ostatními grafy a aktuální strukturou počítáme s následujícím scénářem.

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika