Skip to content Skip to footer

Dokončení rally u zlata?

Ahojte tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na korelaci mezi zlatem, americkým indexem, 10y US Notes a možností ovlivnění těchto grafu KORONAVIREM. Navíc se podíváme na graf GDXJ a akcie GILEAD SCIENCES

Akciové trhy od začátku týdne měly silné zamítnutí a zlato silné rally. Většina analytiků tento pohyb dává za vinu KORONAVIRUSu. Je to opravdu tak nebo byly grafy na tento pohyb nachystaný? To se dozvíme v dnešní analýze.

Gold

Zlato mělo viditelný triangl, který když vidíme na grafu, vždy jej bereme jako korekci v rámci trendu. V neděli v noci jsme viděli silný break nad nové high, které vytvořilo 5ti vlnový impuls a otestovalo 2.01 fibo retracement vlny „3“. Prozatím bereme tento pohyb jako dokončený. Z aktuálního topu vidíme silné impulsní zamítnutí, které může otočit trend. Po krátké korekci pro vlnu „(B/2)“  čekáme další oslabení, které bude rozhodovat o tom, zda bude mít zlato možnost jít na nové HIGH, či svůj TOP již našla a přejde downtrendu = to vše závisí, zda nás udrží červená trendline.

US500

Již minulý týden jsme si ukazovali podobnost na grafu, kde jsme sledovali velký channel pro vlnu „((iii))“, ze kterého byl pokus o breakdown, ale místo toho jsme vytvořili nové high. Nyní vidíme silné zamítnutí které testuje první silnější support zónu, což jsou naše vrcholy vln „(iv)“ a „((iv))“. Přesně v této zóně mezi 3183 – 3218 bychom měli dokončit první impulsní vlnu „(a)“ a po korekci a podobnosti z minula bychom měli pokračovat ještě níž. Celá „(abc)“ by měla být dokončene v zóně 3062 – 3107 kde máme další support ve formě vrcholu vlny „iv“ + 0,5 fibo retracement + trendovou linii, která nás drží při celém uptrendu.

 

10Y US NOTE

Americké dluhopisy 10y US NOTE negativně korelují s US500. Na grafu vidíme break nad triangl a otestovaní přesně zóny, kde se vyskytuje 2,618 fibo retracement + výška trianglu + 1,618 fibo retracement vlny „((iv))“ = všechny 3 tyto hodnoty ukazují to, že jsme na konci daného trendu, popřípadě, že je trend blízko svého konce. Čekáme na silnější pohyb směrem dolů, který by měl jít minimálně otestovat hodnotu 130,875, kde se nachází pivot trianglu = KEY LEVEL.

 

GDXJ

Tento graf ukazuje akcie malých těžařů.  Vidíme zde přibližně 25% nárust ceny, která pomohla i ceně zlata v pohybu up. Nyní se pohybujeme v zóně 45,3 – 47,0 kde se vyskytuje 0,786 fibo retracement celého cyklu + 1,382/1,618 fibo retracement vlny „iv“. Dostali jsme se ale do situace, kde se bude rozhodovat co dál. Vytvořili  5ti vlnovou strukturu z vrcholu „((ii/b))“ a pohyb dolů rozhodne zda se bude jednat o impuls a půjdeme na nové high = pouze 3 vlny dolů, nebo přejdeme do downtrendu = 5 vlny z aktuálního high a prorazíme Invalidation level – 34,8

 

GILD

Společnost GILEAD SCIENCES je spojována tak, že WHO (mezinárodní  zdravotnická organizace) testuje nyní léky GILD, které by měli pomoci proti KORONAVIRUSu. GILD měl sice 20% pohyb up, ale pokud se podíváme na graf, vidíme zde sideway pohyb, který nevypadá jako dokončený. Zastavila nás horní trendová linie falling wedge, kde jsme dokončili vlnu „iv“ a čeká nás ještě jeden pohyb do zóny 57 – 60. Zde se navíc nachází 0,618 fibo retracement + výška vlny „A“.

 

Šance přichází každý den

Tomáš Popovič

 

 

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika