Skip to content Skip to footer

Crypto Analýza 29.05.2019

Crypto Analýza – 29.05.2019

Ahojte tradeři, vítejte u týdenního updatu ze světa kryptoměn. Dnes se podíváme na BTCCME, BTCUSD, BTC VOL INDEX, LONGY vs SHORTY a TOTAL MARKET CAP.

BTC CME FUTURES:
U CME FUTURES sledujeme stále stejný target do zóny 9256-9735,-USD, kde aktuálně uvažujeme dokončení struktury vlny „((3))“. BTC se samozřejmě může dostat až k otestování hranice 10000,-USD, ale vždy raději sledujeme konzervativní targety, které mají největší pravděpodobnost na úspěch. 10k,-USD je totiž nejen silná rezistenční zóna, ale i psychologický level, kde bude hodně day traderů přřidávat do short pozic. Tato zóna také splňuje velmi důležité parametry pro případnou vlnu „(5)“. Nachází se zde 1.382-1.618 Fibo Extension vlny „(4)“ a 2.618 Fibo Extension vlny „(1)“. Toto jsou pro nás vždy nejlepší targety pro konzervaci profitu. Na grafu Futures máme také stále dva nevyplněné GAPy, které nám budou sloužit jako velmi silný support v případě retracementu.

Aktuálně se nám vyplňuje GAP 8253-8688,-USD a reakce na něj bude klíčová pro pokračování uptrendu. Doporučuji jej v průběhu dneška sledovat. Princip, jakým GAPY sledujeme je vysvětlen podrobně zde:

https://www.fxstreet.cz/zpravodajstvi-103330.html#ui-tabs-3

Stále však vidím pravděpodobnější otestování naší target zóny, než otočení trendu a přesun BTC do ostré korekční struktury. Nacházíme se sice ve velmi silných rezistenčních zónách, ale zatím nemáme signál pro otočení trendu.

Blíží se konec měsíce, takže doporučuji držet menší pozice, než jste zvyklí pro ochranu Vašeho kapitálu. Z pohledu EWT nedoporučuji tento trend shortovat, ale naopak zůstat vždy věrný směru trendu do té doby, dokud nemáme jasný signál pro jeho otočení.

BTCUSD (BITSTAMP):
Ohledně stavu BTC nám více prozrazuje graf z burzy Bitstamp. Zde také sledujeme pokračování uptrendu s targetem 9250-9754,-USD. Jakmile budeme v této target zóně, očekávám i menší spike (čti knot) klidně k hodnotě 10.000,-USD, kam nám vychází target pro výšku trianglu. Buďte ale opatrní a zisky vybírejte postupně na targetech, protože jsme měli breakout z trianglové formace, která se vždy vyskytuje před posledním pohybem v daném směru. Je to sice kontinuální formace, která značí, že uptrend bude pokračovat, ale že je limitovaný. Bearish level, neboli stop loss na tuto predikci je 7879,-USD. Pokud tedy dojde k prolomení tohoto levelu, můžeme očekávat rozvinutí silnějšího retracementu. Zatím si ale nemyslím, že je toto pravděpodobné, protože jsme měli impulzní pohyb up, po kterém máme sideways price action. Toto značí, že aktuální uptrend bude s největší pravděpodobností pokračovat.

BTC VOL INDEX:
Volatility index splnil target pro vlnu „(C)“ na hodnotě 11,18 a nyní sledujeme dokončování celé struktury. Normálně bychom uvažovali poslední vlnu v této velké „Falling Wedge“ formaci jako klasickou impulzní „12345“ strukturu, ale musíme respektovat styl celého grafu, který se pohybuje v sinusových overlapping pohybech. Proto uvažujeme podobnou formaci, která je zobrazena v grafu jako „Příklad“. Očekáváme tedy v dalších týdnech u volatility indexu pomalé dokončování falling wedge formace s targetem cca 1,31.

BTC LONGY vs SHORTY:

V tomto poměru stále sleduji stejné struktury, kdy long pozice jsou dlouhodobě bullish a short pozice dlouhodobě bearish. Shorty a longy jsou aktuálně v poměru 20000:24000. Zatím tedy žádná indikace nějaké radikální změny

TOTAL MARKET CAP:
TMC má velmi podobný graf jako BTCUSD na burze Bitstamp. Aplikujeme zde tedy ty samé analytické přístupy, kdy jsme měli breakout z trianglové formace, která značí, že je růst limitovaný. Tento breakout byl podpořen volume a aktuální struktura působí korekčním dojmem v rámci uptrendu. Dokončení vlny „(5)“ tedy uvažujeme v zóně 278-292mld USD. Platnost této predikce je do té doby, dokud se nacházíme nad hodnotou bearish level = 234mld USD.

ALTCOINY:

U Altů v páru s USD sledujeme podobné struktury jako u BTC. Většina se nachází v silných rezistenčních zónách, ale nemáme zatím jediný signál pro otočení trendu. Uvažujeme tedy u těchto altů ještě jeden pohyb up do target zón dle predikcí a poté ostřejší korekce. Jako dobrý indikátor nám poslouží graf TMC a jeho zóna 278-292mld. Jakmile se dostaneme sem, doporučuji sledovat alty a konzervovat profity.

Altcoiny v páru s BTC budou v příštích dnech / týdnech velmi zajímavé. Předpokládáme zde scénář, kdy se dokončí cykly u BTC a velkých altů (EHT, LTC, XRP, NEO, OMG, BCASH, DASH, EOS, IOTA,…) a mezitím malé altcoiny dokončí své cykly. Většinou mají totiž korektivní struktury, takže jejich čas přijde, jen musíme být trpěliví.

Tento moment by nám mohla pomoci určit tzv. BTC dominance. Zde sledujeme decisivní dump, po kterém se pohybujeme v korektivní overlapping struktuře, což odpoví korekci před pokračováním downtrendu. Dokončení subvlny „((b))“ sleduji zatím do zóny 60,75-61,96 %. Jakmile se dostaneme do této zóny, doporučuji sledovat stav malých altů, které budou vykazovat známky dokončených struktur. Aktuálně sleduji např. ENJ, AST, FET, CELR a spoustu dalších.

Cryto market je v Bull runu, ale nic samozřejmě neroste do nebe, takže analyzujte, dávejte si rozumné targety a konzervujte zisky. Je jednoduché se nechat strhnout, ale mnohem těžší se poté ze špatné pozice dostat. Jedna z nejlepších rad, kterou mohu sdílet je:

Vždy obchodujte to, co má nejjasnější struktury a největší potenciál. V cryptu se musíte umět přizpůsobit prostředí. Znamená to, že jakmile dokončí své struktury alty v páru s USD, přestávám množit USD a přesouvám se na malé alty množit BTC. Vždy jděte tam, kde je nejvĚtší zájem trhu. Nemá cenu neustále obchodovat ten samý pár, protože Vám poté unikají krásné pohyby v jiných segmentech.

Nechť Vás síla provází!

Privátní skupina

Nabídka Členství

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika