Skip to content Skip to footer

CNS Cohen & Steers, Inc. vše je o realitách

Cohen & Steers, Inc. je veřejně vlastněná holdingová společnost pro správu aktiv. Prostřednictvím svých dceřiných společností poskytuje své služby institucionálním investorům včetně penzijních fondů, nadačních fondů a nadací. Prostřednictvím svých dceřiných společností spravuje samostatná akciová portfolia, portfolia s pevným výnosem, portfolia s různými aktivy a komoditní portfolia zaměřená na klienty. Prostřednictvím svých dceřiných společností firma uvádí na trh a spravuje akciové, fixně úročené, vyvážené a multi-assetové podílové fondy. Prostřednictvím svých dceřiných společností rovněž spouští a spravuje hedgeové fondy. Firma prostřednictvím svých dceřiných společností investuje na veřejných akciových trzích, trzích s pevným výnosem a komoditních trzích po celém světě.

Je to asseťák, jejich AUM je lehce nad $80 m, v letech 2022-23 byl „odliv“ kapitálu (nám je jasné proč, taky jsme nekupovali nemovitosti na vrcholu).

Jinými slovy, pokles tržní hodnoty aktiv, spíše než odlivy, byl nejvýznamnějším faktorem snížení aktiva pod správou společnosti CNS v předchozích měsících. Ve svém výročním zprávě o výsledcích společnost Cohen & Steers sdílela své pozorování, že mnoho investorů uznává, že „pokud si dnes koupí (realitní aktiva), budou velmi spokojeni za tři až pět let.“ To naznačuje, že existuje značný počet investorů, kteří jsou ochotni podívat se na věc z delšího hlediska a držet se svých současných alokací do nemovitostí.

Předpokládá-li se, že se krátkodobé obtíže týkající se globálního realitního sektoru odloží stranou, výhled pro trh s nemovitostmi z dlouhodobého hlediska zůstává poměrně solidní s ohledem na různé faktory, jako jsou nabídka a diverzifikace.

Nedávná výzkumná zpráva z 20. června 2023 zveřejněná společností PIMCO předpovídá, že „omezení využití půdy a vysoké stavební náklady sníží nabídku více než v jakémkoli předchozím cyklu, posilujíce (dlouhodobou globální) hodnotu nemovitostí.“ Odděleně, názor společnosti Cohen & Steers je, že „rozmanitost odvětví nemovitostí a základních podniků je pravděpodobně tak rozmanitá, jak kdy byla,“ s novými subkategoriemi aktiv, jako jsou „mobilní věže a datová centra,“ ve srovnání s dvaceti lety, jak uvedl management během výsledkové konference za první čtvrtletí roku 2023. To znamená, že riziko pro globální nemovitosti je chráněno relativně rozmanitým profilem trhu s nemovitostmi dnes. Na druhé straně mají nemovitosti po celém světě obecně potenciál k růstu kapitálu díky příznivým dynamikám nabídky.

Proto se očekává, že expozice CNS k třídě aktiv nemovitostí bude pro společnost v dlouhodobém horizontu příznivým větrem.

Co nám říká graf?

Tyrkysová je CNS, žlutá a oranžová RNP a RQI, RLTY jsem nedával (má krátký graf). Srovnání je za dobu existence RQI a RNP. Od října minulého roku, kdy bylo lokální dno, SPX přidal 16%, RQI, RNP a RTLY kolem 30% a CNS 35%. A to je, co chci do budoucna zahrát, vybrané CEFs s velkou pravděpodobností (historie i statistika je na naší straně) nejen že uzavře GAP ve výkonnosti vůči SPX (25%), ale ho i překoná. Mimo to, po celou dobu se dají reinvestovat dividendy a efekt by to mělo ještě znásobit.

RNP  https://www.cohenandsteers.com/funds/reit-and-preferred-and-income-fund/?symbol=RNP

RQI https://www.cohenandsteers.com/funds/quality-income-realty-fund/?symbol=RQI

RTLY https://www.cohenandsteers.com/funds/real-estate-opportunities-and-income-fund/?symbol=RLTY

Výplata dividendy je závislá na NAV, čili dnešní nákupy generují lehce zvýšenou dividendu, než je obvyklé, protože kupujeme se slevou z NAV 2-13 %.

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku jsou poskytovány jako obecný komentář sdílený prostřednictvím těchto webových stránek a sociálních sítí. Nedají se považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Článek má pouze edukativní účely.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2024 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika