Skip to content Skip to footer

BTCUSD a EURUSD – FINÁLE SÁGY?

BTCUSD a EURUSD - FINÁLE SÁGY?

Ahojte tradeři a vítejte u naší nejúspěšnější ságy hledání dna u BTCUSD a EURUSD. Poslední 4 díly mají dohromady přes 52 000 přečtení, takže je vidět, že o kryptoměny je obrovský zájem a je škoda jim nevěnovat trochu pozornosti.

Máme zde tedy 5. a možná i poslední část ságy věnované hledání dna u BTC a EUR/USD!

Korelaci mezi EURUSD a BTCUSD sledujeme přes půl roku a zatím se nám vždy potvrdilo, že jakmile jeden pár najde dno / top, druhý pár vzápětí čeká to samé. EURUSD našel dno mnohem dříve než BTCUSD a proto jsme jej použili jako vodící prvek pro identifikaci potenciálního dna u BTCUSD. Tato sága měla za úkol ukázat, jakým stylem se dno určuje a jak probíhá následovná anotace a postupný vývoj. Dno není nikdy daný stav, ale je to proces, který trvá a má svá specifika. Poslední měsíce si FX trhy oblíbily tzv. STOP HUNT ZÓNY, které se vyskytly na grafu 10Y US NOTES, EURUSD a proto jsme byli schopni tuto odrazovou zónu i u BTCUSD.

BTCUSD vs EURUSD – AKTUÁLNÍ 1D GRAF

BTCUSD vs EURUSD – PŮVODNÍ 1D GRAF Z 5.12.20219

BTC se nacházel téměř přes půl roku pod dlouhou trendovou rezistencí, jejíž překonání je klíčové pro zahájení dalšího růst. Tyto trendovky nám pomáhají identifikovat ideální kryptoměny pro trading už x let a jejich překonání je nejlepší signál k „bezpečnému“ vstupu do trhu. Problém je, že překonání těchto trendovek trvá x měsíců a navíc vám utečou zajímavá procenta, protože confirmation tradeři vstupují až do trendu, který má již za sebou např. přes 20-30% růst. To je škoda, proto se vždy snažíme identifikovat dno dříve, než si toho všimne zbytek trhu.

U EURUSD jsme dosáhli na nové high, ale celá struktura má spíše korektivní charakter, takže zatím stále sleduji tento uptrend jako limitovaný s targetem k 1.12606-1.12935. Sleduji zde dva scénáře, kdy oba ukazují k tomuto targetu, ale první nás sem dostane rovnou a druhý počítá s potenciální „ABC“ FLAT formací, kdy nás míst rising wedge čeká konsolidace zpět k cca 1.102-1.104. První varianta s rising wedge a okamžitým pokračování uptrendu je ale prioritní, protože nám stále slouží MA200 i MA21 jako silné support hladiny.

U BTCUSD jsme nyní v klíčové zóně, na kterou poukazujeme od začátku této ságy. BTC splňuje target 8900-9000,-USD a testuje nejen KEY LEVEL, ale zároveň nejdůležitější trendovou rezistenci, která nám stojí v cestě. Zároveň je zde i MA200 na 1D grafu, takže BTC má nad sebou ještě hodně práce. Zatím ale vypadá, že našlo dno a čeká nás breakout nad tuto trendovku a pokračování uptrendu k cca 10502,-USD (přesná cena záleží na dané burze).

Důvod, proč si myslím, že má BTC šanci jít velmi brzy přes je stav velkých altcoinů, které svá dna již našli a nyní vytváří 5ti vlnné impulzní struktury (LTC, ETH, XMR, DAS, BCH, IOTA,…). Nejdůležitější pro breakout u BTC bude jeho dominance.

BTC DOMINANCE:

U dominance sledujeme zatím stále korektivní formaci v rámci pokračujícího uptrendu. Tento graf nám říká jednu důležitou věc Velké alty v páru s USD by měly být v bezpečí, ale růst u Bitcoinu zaplatí malé i velké alty v páru s BTC. Znamená to tedy, že množit BTC pomocí altcoinů nebude nejspíše nejlepší nápad v dalších dnech / týdnech a je lepší se zaměřit na páry s USD. Všimněte si, kolik má dominance pod sebou supportu a jaký EW count zde máme. Počítáme s potenciálním rozvíjením subvlny „4“, která se pohybuje v channelu a má „((abc))“ strukturu, takže má probíhající uptrend na vyšších TF stále šanci dosáhnout na nové high. Dokud jsme nad všemi těmito support hladinami, které vidíte v grafu, musíme zůstat na straně bulls. Pokud máme pravdu, pak na toto silně doplatí drtivá většina párů s BTC. Toto se týká jak velkých, tak malých altů, takže opatrně a konzervujte profity.

BTCUSD – 4H GRAF:

BTC se dostává do target zóny a další hodiny / dny budou opět velmi zajímavé, protože reakce na tuto BULLISH LEVEL hodnotu bude klíčová pro další pokračování trendu. Pokud dojde k zamítnutí, které bude ostré a rychlé, pak jdeme s největší pravděpodobností do „(abc)“ korekce jako součást vlny „((b))“ k cca 7900-7700,-USD. Pokud zde bude tvrdý breakout jako u altů, máme šanci mít velmi rychlý pohyb up k cca 9,8-10k,-USD. BTC i alty jsou ve skvělé kondici, takže by aktuální růst měl pokračovat, ale nic neroste do nebe, takže počítejte s intradenními retracementy, které dovolí zbytku trhu naskočit do trendu. Jediné, co nehceme vidět, je rychlý a silný dump zpět pod trendovku, ale to je aktuálně minimální šance. Spíše se nám podařilo identifikovat dno včas. Nezapomeňte sledovat MA200.

P.S.: MA200 si zatím vždy cenu přitáhla k sobě předtím, než byl zahájen nějaký silný uptrend, takže můžeme klidně dosáhnout 8900,-USD a poté může přijít dump o xx% za pár hodin. Stalo se tak i v únoru a trh se těmito pohyby většinou vyděsí a otočí bullish sentiment na bearish. Podle EW nás toto nijak nevykolejí, nebo nezmění náš pohled na věc, ale raději s tím počítejte, že tento pohyb může velmi brzy přijít. Proto sledujeme potenciální korekci k cca 7869-7657,-USD.

EURUSD:

EURUSD se dostává sice na nové high, ale pouze pomocí 3 subvln. Nacházíme se tedy s největší pravděpodobností v komplexní korekci. Uvažuji zde dva scénáře.

První je varianta Rising wedge jako součást vlny „(C)“. Wedge se nesmí nikdy vyskytovat ve třetí impulzní vlně, tudíž naše predikce s limitovaným uptrendem, je stále nejpravděpodobnější. Předpoklad pro tento scénář je udržení aktuální překonané trendové rezistence posledního channelu.

Druhá varianta je komplexní „Alt. ABC“ FLAT korekce, která je typická dosažením nových highs, ale pouze pomocí 3 vln. Toto by znamenalo v dalších dnech sideways pohyb a poté leg down k cca 1.106-1.104, kde se nachází důležitý trendpový support a zároveň 1:1 Extension vlny „A:B“.

EURUSD tedy bude nejspíše pokračovat k cca 1.1285, ale je otázkou, zda zde půjdeme rovnou, nebo nás čeká komplexnější „ABC“ FLAT korekce a teprve poté pokračování uptrendu. I přesto, že jsme dosáhli nových highs si stále nemyslím, že je uptrend dokončení, protože jsme nového high dosáhli právě pomocí 3 vln pouze.

ZÁVĚR:

Zatím vše nasvědčuje nalezení dna u Bitcoinu a jako poslední finální potvrzení, bude případný breakout nad trendovou rezistenci a hranici BULLISH LEVEL. Nikdy není v tradingu nic 100%, ale bulls mají nyní všechny předpoklady pro zahájení velmi pěkného uptrendu a naše analýza toto podporuje. Posledních 6 měsíců, nebylo obchodování BTC a velkých altů nic extra zábavného, ale to se myslím změnilo v minulém týdnu a mělo v následujících týdnech / měsících pokračovat. Nic neroste do nebe, takže opět přijdou ostré a hluboké korekce, ale důležité je, že se mění momentum v trhu a jakýkoliv retracement / pullback už bereme jako součást pokračujícího UPTRENDU.

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika