Skip to content Skip to footer

BITCOIN – POUZE DOČASNÝ ODRAZ?

BITCOIN - POUZE DOČASNÝ ODRAZ?

Ahojte tradeři a vítejte u pondělní analýzy crypto marketu!

Dnes se podíváme na stav BITCOINU, DOMINANCE, TOTAL MARKET CAP a zajímavý set up na gradfu BTC vs ZLATO.

BTCUSD:

BTC se po ostrém downtrendu v minulém týdnu drží sideways. Přes víkendu se trend nikam neposunul a stále se pohybujeme kolem hranice 8600-8800,-USD. Zatím zde máme všechny aspekty korekce v rámci pokračujícího downtrendu, kdy po jejím dokončení, očekávám nové low ideálně zpět k cca 8250,-USD. Sledujeme tedy aktuálně subvlnu „(iv)“ s targetem k cca 9000,-USD, kde by BTC měl najít silnou rezistenci a pokračovat na nové low.

Dokud je Bitcoin pod hranicí KEY LEVEL = cca 9300,-USD, bereme jakýkoliv odraz jako korekci v rámci downtrendu.

BTC CME FUTURES:

BTC CME FUTURES jsou na tom velmi podobně jako BTCUSD a sledujeme zde potenciální testování trendových rezistencí. Celému odrazu chybí volume a je velmi slaboučký na to, aby zahájil nějaký silnější a komplexnější uptrend, takže jej bereme stejně jako u BTCUSD jako korektivní s tím, že nejspíše nalezne zamítnutí kolem hranice 9000-8900,-USD. Po tak silném propadu, jako byl minulý týden, potřebuje market většinou čas, aby se nadechl a mohl pokračovat dolů. Struktura přesně zatím odpovídá tomuto „nadechnutí“, takže na vstupy do longu je stále brzy.

BTC DOMINANCE:

Hlavním důvodem, proč dochází dnes k různě silným odrazům u altcoinů i BTC je stav samotné BTC dominance. Dominance jde totiž aktuálně přesně proti hlavnímu směru celého trhu, s čímž jsme v minulých analýzách počítali. Sledujeme zde totiž trianglovou formaci ale s hlavním rozdílem – v rámci uptrendu. Znamená to tedy, že dokud se BTC dominance bude držet sideways, některé alty půjdou výše než ostatní, ale všechny by měly jít dříve nebo později na nové low. Doporučuji sledovat dominanci, protože jakmile dokončí tuto sideways formaci, celý crypto trh by měl pokračovat v downtrendu do svých target zóny.

TOTAL MARKET CAP:

Velmi pěkný graf má nyní TMC, který odpovídá korekci v rámci downtrendu. Sledujeme zde velmi pěkný odraz, který ale nejspíše najde své dokončené v zóně kolem 252-258,4B,-USD, kde se nachází klíčové rezistence. Tento graf nám slouží jako velmi pěkné vodítko pro celý trh, protože jakmile nalezne TMC rezistenci v této zóně, bude nejspíše downtrend v celém crypto trhu pokračovat. Pokud tedy zvažujete vstupy do SHORT pozic u BTC či altů, doporučuji sledovat predikovanou zónu. Pokud zde dojde k zamítnutí, máme ideální set up k pokračování na nové low k cca 220B,-USD.

BITCOIN vs ZLATO:

Pokud nás sledujete delší čas, víte, že sledujeme korelace napříč všemi trhy. BTC zatím vypadá long term i přes ostrý downtrend stále dobře. Head and Shoulder formaci nebereme nikdy jako prioritní ani ji nepřisuzujeme velkou váhu, ale je dobré ji kombinovat s EWT jako určitý doplněk, který stojí za monitoring. Výška pravého ramene nám směřuje k cca 0,618-0,786 Fibo Retracementu, což by odpovídalo naší zóně 8250-7700,-USD, kde by BTC mohl najít dno a pokračovat v uptrendu. Jedná se o 1D graf, takže bude chvíli trvat, než se nám celá formace dokreslí, ale zatím má tento set up potenciál.

ZÁVĚR:

Na vstupy do long pozic je zatím stále brzy a doporučuji sledovat support zóny pro konečné dokončení celého downtrendu, protože zatím si opravdu nemyslím, že je BTC a alty na svém dně. Znamená to tedy, že např. ETHEREUM půjde ideálně k cca 190-200,-USD, LITECOIN k cca 50,-USD, EOS k cca 3,-USD a Ripple k cca 0,2,-USD. Zatím je tedy stále lepší se držet stranou a počkat si na svoji šanci k rozumnému vstupu.

Ke vstupu do SHORT pozic, doporučuji sledovat target zónu kolem 252-256B,-USD na grafu Total Market Capu. Tato zóna bude klíčová pro celý trh a zatím vše nasvědčuje tomu, že TMC tuto hranici nepřekoná a dojde k ostrému zamítnutí. Dalších 24-48h bude klíčových.

 

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika