Skip to content Skip to footer

BITCOIN NA CESTĚ K 9000,- USD

BITCOIN NA CESTĚ K 9000,- USD

Ahojte tradeři a vítejte u pondělní analýzy crypto marketu!

Podíváme se dnes na stav BITCOINU, DOMINANCE, TOTAL MARKET CAP a MONERO + RIPPLE v páru s BTC.

BTCUSD:

Dobrý den tradeři a přejeme úspěšný start do nového týdne! U BTC zatím sledujeme stále stejný scénář s tím, že bude klíčová reakce v dalších dnech na hranici kolem 9000-9200,-USD, kde se nachází silný dílčí support.

Všimněte si, že zde máme opravdu jeden bearish signál za druhým, kdy BTC zatím pokaždé v momentě, kdy propadl pod trendový support, jej zpětně otestoval a potvrdil velmi silným zamítnutím jako rezistenci. Toto opravdu není bullish set up a zatím vše nasvědčuje tomu, že nás čeká pokračování downtrendu alespoň k cca 9200-9000,-USD, kde se bude rozhodovat co dále.

Každý náš odraz vytváří nižší minima a nižší maxima, která také indikují pokračující downtrend. Dokud je tedy BTC pod hranicí bullish level = 10313,-USD, stále je naše predikce platná.

Do LONG pozic nemá cenu vstupovat do té doby, dokud je BTC v korektivním channelu. Market je spíše v neutrální fázi, kdy většina ambasadorů na Twitteru je stále bullish, ale grafy tomu přestávají odpovídat.

Důvod, proč u BTC sleduji dílčí zónu = 9000-9200,-USD je z toho důvodu, kdyby se BTC DOMINANCE probrala a alty by pokračovaly v downtrendu, zatímco by se BTCUSD drželo právě kolem hranice 9k,-USD. Osobně jsem pro více bearish variantu a návrat zpět k cca 8500-8250,-USD, ale je lepší přistupovat k marketu krok za krokem.

BTC DOMINACE vs ALTCOIN DOMINANCE:

To že jsme nyní ve fázi čekání ukazují krásně i grafy dominancí, kde jsme stále na silných supportech a čeká se buďto na odraz, což potvrdí náš pohled na celý trh, případně propad pod trendovku, což by znamenalo, že páry s BTC jsou více bullish než si myslíme a nového low se nejspíše nedočkáme, nebo si na něj pár měsíců ještě počkáme. Jsem pro první variantu, kdy si myslím, že odraz přijde velmi brzy a to s dalším pohybem dolů u BTCUSD.

TOTAL MARKET CAP:

Dalším důvodem, proč být bearish je stav TMC, kdy jsme se dostali pod další trendový support. Zatím sleduji dokončení korekce kolem hranice 248-256B,-USD. Struktura dle EW countu nejspíše odpovídá komplexní korekci „WXY“ s tím, že jsme nyní v subvlně „(c)“ vlny „Y“. Znamená to tedy, že i altcoiny v páru s USD půjdou nejspíše do korekce, což značí že např. ETH by se mělo vrátit zpět k cca 230-212,-USD, před dalším pokračováním uptrendu.

VELKÉ ALTY V PÁRU S BTC:

MONERO:

U párů s BTC očekáváme long term nové low, ale i zde se soustředíme na nejbližší a nejjasnější count a ten nám ukazuje nyní minimálně pohyb „(abc)“ zpět k cca 7310-6966 sats, kde se nachází silný support. Zde se zase bude rozhodovat, co bude s XMR dále. Nemyslím si, že má XMR šanci na nové high dokud neotestuje tuto hranici.

RIPPLE:

Jeden ze zástupců velkých altů v páru s BTC je Ripple, který má nyní pěkně čitelnou strukturu, kdy se s největší pravděpodobností nacházíme v trianglové formaci vlny „((iv))“ s tím, že nás po jejím dokončení čeká pokračování downtrendu na nové low k cca 1829-1686 sats.

ZÁVĚR:

Doporučuji být opravdu nyní v trhu opatrný, protože jsme v neutrální fázi, čemuž odpovídá i graf BTCUSD, kdy máme pohyby o xx % hore dole bez jasně definovaného trendu. Jsme nyní v mezifázi, kdy většina trhu čeká na rozuzlení a překonání klíčových hodnot. Těmi jsou BULLISH LEVEL = 10300,-USD a aktuální low kolem 9300,-USD. Nedoporučuji nikomu vstupovat do LONG pozic na 9-9,2k,-USD, protože nevíme, jak agresivně trh zareaguje na nižší low a můžeme být svědky celkem rychlého sešupu. Po LONG pozicích bych pokukoval až právě na nižším supportu 8250-8500,-USD. Do té doby dejte trhu čas a soustřeďte se na kratší obchody.

Osobně jsem nyní nesoustředím tolik na EW count, ale spíše na trendové rezistence a supporty a ty nám ukazují, že trh ztrácí pomalu sílu a měla by být otázka, než půjdeme do hlubší korekce u BTC a velkých altů v páru s USD a na nové low v párech s BTC.

 

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika