Skip to content Skip to footer

BITCOIN – BEARS ZPĚT U KORMIDLA?

BITCOIN – BEARS ZPĚT U KORMIDLA?

Ahojte tradeři a vítejte u pondělní analýzy crypto marketu!

Podíváme se dnes na stav BITCOINU, DOMINANCE, LONGY vs SHORTY, TOTAL MARKET CAP a CARDANO vs BTC.

BTCUSD:

Dobrý den tradeři! Máme za sebou velmi akční víkend, který si myslím mění momentum trhu na další dny / týdny a měli bychom se nyní i my přeorientovat a přizpůsobit aktuální situaci. Většina altů porušila své BEARISH LEVELy, což pro mě osobně znamená jedno – konec longování, začátek shortů. Zatím ale nemám otevřený jediný obchod, protože nyní čekám na pullback. Na CME FUTURES máme otevřený obrovský GAP a doufám, že si BTC přitáhne k sobě alespoň k hranici 10000-10100,-USD, kde budu sledovat vstupy do shortů. Nyní jsme ve fázi, která dostane drtivou většinu traderů a celého trhu na opačnou stranu trhu.

Máme zde po x týdnech konečně ostřejší a hlubší pullback, který je na první pohled ideální longovat, protože se celý trh tváří nesmírně bullish, ale…nevybavuji si za poslední roky okamžik, kdy by měl crypto market „rozumnou“ korekci a pokračoval v uptrendu. V drtivé většině příkladů totiž dochází ke konstantnímu downtrendu, který je dlouhý a hluboký.

Vím, že se hodně skloňuje Halving u BTC, ale to je až za 3 měsíce (myslím cca polovina května), takže bych tomuto vůbec nedával nějakou váhu. BTC je schopný za týden udělat desítky % up, když bude při chuti, takže halving můžeme začít dohánět na poslední chvíli. Zatím si tedy myslím, že dominance BTC půjde up, alty v páru s BTC na nové low, BTCUSD do hlubší korekce a alty v páru s USD do velmi hluboké korekce. Ideálně návraty k 0.618-0.786 Fibo Retracementům celého uptrendu.

U BTCUSD máme nyní 5ti vlnnou strukturu z TOPU, kterou anotujeme jako vlnu „((a))“, takže doufám v krátkou vlnu „((b))“ up ideálně k 10000-10100,-USD a poté pokračování downtrendu. Long term jsme rozhodně bullish, ale short term jsem pro bear market.

BTC se nyní nachází kolem trendového supportu, takže by reakce up měla brzy přijít, ale toto pro mě není set up na long už. Vždy jsem se dostal do největších problémů v momentě, kdy jsem sledoval LONG při retracement a zkoušel naskakovat znovu do trendu. Tentokrát tedy čekám na odraz a budu sledovat shorty, jakmile uvidím dostatek důkazů a „(abc)“ odraz k cca 10050-10342,-USD.

BTC CME FUTURES:

Na grafu BTC CME FUTURES máme nyní velký nezaplněný GAP a nacházíme se velmi blízko trendového supportu, takže doporučuji se SHORTY počkat. Do longu k našemu druhému targetu 10900,-USD bych šel pouze za předpokladu, že by odraz do potenciální vlny „((b))“ měl 5 vln a otestoval hranici 10350,-USD (BULLISH LEVEL). Poté teprve bych se ještě přiklonil k bulls na poslední leg up, jinak jsme ale na straně bears a myslím si, že BTC našel svůj TOP a čeká nás delší a hlubší korekce zpět k cca 8000,-USD.

Toto jsou situace, kdy se držím stranou a čekám na další signál ke vstupu. Market je nyní přesně v tom stavu, kdy se vyplácí být trpělivý.

BTC DOMINANCE:

BTC DOMINANCE měla pěkný odraz z predikované zóny a je vidět, že BTC si opět nejspíše vezme nadvládu pro sebe, protože alty na pohyb u BTC zareagovaly mnohem hůře než BTC samotné. Vypadá to tedy, že se vracíme do klasické fáze, kdy 10% pohyb u BTC vyvolá 20-30% pohyb u altů.

Opravdu jediná bullish varianta, která mě napadá, je BTC na nové high (10900,-USD a alty do korektivní vlny „((b))“ a poté teprve ostrý a hluboký dump. Upřímně jsem ale pro bearish variantu, kdy BTC nepůjde tak hluboko jako altcoiny, ale celý trh přejde do korekce.

BTCUSD LONGY vs SHORTY:

Dalším důvodem, proč se přikláním na bearish stranu je i stav LONGŮ vs SHORTŮ. Jen z čistě logiky věci sami uznejte, který graf je více bullish a který z grafů byste potenciální nakupovali. Vlevo graf LONG pozic, který vytvořil nové high a otestoval znovu trendovou rezistenci, vpravo graf SHORT pozic, který dokončil Falling wedge formaci a měl ostrý odraz. Poměr longů a shortů je 4:1 cca. Znamená to tedy, že je mnohem jednodušší akcelerovat dump než pumpu, takže jakýkoliv propad u BTC bude mnohem rychlejší a drastičtější než potenciální pumpa. Být velkým hráčem, zaměřím se na postupnou likvidaci long pozic, protože jsme nyní v ideální situaci. Většina trhu věří na rozumnou a krátkou korekci a pokračování uptrendu – to je krásný základ pro přesný opak.

TOTAL MARKET CAP:

Dalším důvodem proč být bearish je stav TMC, kdy jsme se dostali pod trendový support za podpory sell volume, takže jen další střípek do skládačky, že nás čeká horší korekce, než si spoustu lidí připouští.

ADABTC:

U ADA, EOS, ETH a dalších párů s BTC trackuji stále stejný scénář i přesto, že jsme náš target o pár % překonali. Pokud se dominance BTC opravdu probere a půjde up, pak tyto alty nečeká nic pěkného a půjdou na nové low. Pokud jste HODLer ADA, pak bych sledoval další vstupy až kolem hranice 300 sats.

ZÁVĚR:

Tradeři, doporučuji opravdu být opatrný a rozmyslet si, do čeho chcete nyní naskakovat. Jsme ve fázi, kdy je nutné obchodovat s SL a nastavit si plán na další týdny. Osobně jsem nyní 95% v USDT a budu sledovat set upy na SHORTY, protože trhu nevěřím a dává mi největší smysl hluboká korekce, která je většinou v těchto situacích typická. Pokud se mýlím, BTC uptrend mi kousek uteče, ale mé portfolio utrpí jen tím, že se nerozmnoží, s čímž jsem schopen žít dál. Nejsem ale z pohledu RISK to REWARD si nyní obhájit vstupy do LONG pozic jako nejlogičtější řešení.

 

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika