Skip to content Skip to footer

BITCOIN – 10000,-USD nebo 8000,-USD?

BITCOIN - 10000,-USD nebo 8000,-USD?

Ahojte tradeři a vítejte u pondělní analýzy crypto marketu!

Dnes se podíváme na strukturu, která se se objevila v minulém roce před zahájením celého uptrendu. Dá se z ní poučit a aplikovat ji na aktuální stav u BTC? Tuto strukturu sledujeme jako prioritní od minulého týdne a zatím ji BTC velmi pěkně kopíruje.

BTCUSD – srovnání s 03/2019:

Pro srovnání s aktuálním stavem používáme poslední 5ti vlnnou strukturu, která se vyskytla před zahájením pohybu u BTC z cca 4000,-USD na 5200,-USD. U tohoto pohybu jsme čekali klasickou „(abc)“ korekci do „rozumné“ zóny k cca 3500,-USD, kde byl perfektní vstup do BTC a teprve poté zahájení silného uptrendu. Jenže BTC nedává nikdy šanci na rozumný vstup, takže musíme uvažovat vždy dva extrémy před zahájením silného uptrendu. Buďto půjdeme hodně nízko, ideálně k 0.786 retracementu celého uptrend, nebo dokonce na double low. Tyto pohyby většinou trvají několik týdnů a donutí většinu marketu být opět bearish. Druhá varianta je sideways korekce která vytváří spíše bearish channel, čímž dosahujeme stále higher high, ale ne v impulzním manýru, takže se většina trhu na celý pohyb dívá jako na korektivní…a pak přijde breakout o 1000,-USD a všichni na to opět čumí jako bacil do lékárny.

Toto BTC umí velmi dobře a když si srovnáme minulé dno z přelomu ÚNOR / BŘEZEN 2019 s aktuálním stavem tak ekvivalent 3500,-USD, je právě našich 8000,-USD, kde se nachází pro BTC ideální support. Toto srovnání sledujeme od cca 19.01.2020 a zatím se čím dál tím více začíná celá struktura podobat předchozímu price actionu. Znamená to tedy, že stojí za to tuto možnost zohlednit, protože odraz přichází většinou ze struktur, které vypadají a ukazují na přesný opak.

Vzhledem k podobnosti zatím vše nasvědčuje tomu, že BTC ještě nikam v dalších dnech nepoletí, ale spíše nás čeká sideways price action v intenci 8500-9000,-USD. V minulém příkladu jsme se neustále drželi kolem MA21 na 4H grafu a KEY LEVELU = 3898,-USD. Pokud se tedy bude situace opakovat, doporučuji této podobnosti příkládat čím dál tím více významu. Podobnost si najde každý kdo chce a hledá, ale každý graf má v sobě zakódovanou paměť a je lepší ji zohlednit, než ignorovat.

Samozřejmě u BTC uvažujeme i komplexnější „(wxy)“ korekci v případě, že by došlo u hranice KEY LEVEL = 8790,-USD k silnému zamítnutí a dumpu pod aktuální low, ale tuto variantu bereme spíše jako alternativní a méně pravděpodobnou, protože je právě ideální a sleduje ji většina trhu.

BTCUSD – Aktivní graf

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/jRdq6Whb-BTCUSD-4H/

BTC DOMINANCE:

Líbí se mi totiž nejen srovnání s minulým low, ale i vztah k aktuálnímu stavu BTC dominance. Dominance je v downtrendu, čímž mají velké alty v páru s USD stále šanci na nové high a páry s BTC na dokončení korektivních uptrendů. Pokud tedy sledujeme u dominance pokračování downtrendu do poslední vlny k cca 65,5-64,1%, pak to krásně koresponduje s potenciálním „bearish“ channelem, který by se mohl na BTC v dalších dnech tvořit.

BTC DOMINANCE: Aktivní graf:

https://www.tradingview.com/chart/BTC.D/wNlioR9b-BTC-D-4H/

Dominance nám totiž říká jednu důležitou věc – alty by měly svojí výkonností předběhnout BTC. Jakmile ale dominance klesne do predikované zóny, buďte opatrní hlavně v párech s BTC, protože ty to odnesou asi velmi nepěkně. Zároveň by právě z této zóny mohl BTC předvést další rychlý pohyb o 1000,-USD a jít k otestování hranice k cca 10k,-USD.

Uvidíme tedy, jaký bude vývoj v dalších dnech, ale pevně věřím, že se nám aktuální srovnání hodí a může být velmi užitečné v momentě, kdy opět uvidíme bearish channel, nebo rising wedge formaci, která bude pro většinu trhu ukazovat zpět k 8k,-USD a opak bude pravdou.

Přejeme vám úspěšný týden a ve čtvrtek se opět uvidíme u dalšího updatu!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika