Skip to content Skip to footer

Analýza S&P + sektory S&P

Zdravím tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu!

Dnes se podíváme na graf S&P a jeho 5 největších sektorů (Technology, Financial, Communication services, Helthcare, Consumer cyclical)

 

S&P:

Samostatný graf S&P vypadá, že našel resistenci v zóně 290 – 296 (data z NY burzy) kde se nachází 1:1 fibo extension + 0,618 fibo retracement. Navíc jsme zaplnili GAP a otestovali proraženou trendovou linii zespodu. Minimální pohyb co sleduji je, že půjdeme otestovat KEY LEVEL – 272 (potřebuji více dat). Na tomto levelu se bude rozhodovat, zda uvidíme korektivní pohyb (který bude trh tlačit do overlapping struktury – triangl), nebo impulsní pohyb, který nás může dostat k BEARISH LEVELu (možná i na nové low)

 

Technology sector:

Největší sektor u S&P má podobnou strukturu jako celý fond. Vidíme zde break pod obě trendové linie ve formě impulsní struktury. Nyní bychom měli otestovat zónu 90,7 – 91,4 kde se vyskytuje nevyplněný GAP + červená trendová linie. Pohyb směrem dolů nás zastavilo předchozí low, které nyní bude klíčové k pokračování downtrendu. Jakmile praskne, další silná zóna je BEARISH LEVEL – 83,58. Pokud se podíváme na volume, které slábne při pohybu směrem up, a začíná zesilovat při pohybu směrem dolů, dává mi to další indícii, že můžeme vidět u S&P silnější propad na ceně.

 

Financial sector:

Finanční sektor nevypadá vůbec dobře. Vidíme zde, pěknou „((abc))“ strukturu, která došla na 1:1 fibo extension a je v resistenční zóně. Pokud nám praskne MA200 a spodní hranice channelu, bude velmi težké pro BULLS udržet BEARISH LEVEL – 19,32. Jakmile praskne i tento level, čeká nás nové low. Nejvíce bullish možnost, je, že se vytvoří hodně dlouhý triangl, který stejně po dokončení půjde na nové low.

 

Comunication sector:

 V tomto sectoru je potenciální možnost, že budeme pokračovat na nové high, kde otestujeme RESISTENCI – 53,17. Prozatím nás drží poslední trendová linie (oranžová). Očekávám, že praskne a půjdeme se podívat až k silnější spodní trendové linii channelu, kde se bude rozhodovat co s tímto sektorem dále. Navíc se zde i dostane MA200. Pokud zde uvidíme silný odraz up, bude dokončena teprve vlna „(iv)“, pokud propadneme pod MA200 máme hotovou „(abc)“ strukturu a budeme přecházet do downtrendu.

 

Healthcare sector:

I zde je možnost, že jsme našli TOP pro formaci „((abc))“ a budeme pokračovat v downtrendu (nepůjdeme na nové low). Nebo nás čeká ještě jeden leg směrem up pro vlnu „((iii))“/alt. ((c)). Tento sektor není až tak velký, aby dokázal otočit trend celého fondu. Navíc vše rozhodne, jak se cena zachová na nevyplněném GAPu cca 99,21. Pokud propálíme up, čeká nás leg nahoru, pokud do něj dojdeme a uvidíme zamítnutí, přecházíme do komplexnější korekce směrem dolů.

 

Consumer sector:

 Spotřební sektor došel ve formě „(abc)“ do resistenční zóny, kde se nachází nevyplněný GAP + 0,786 fibo retracement a přesně 1:1 fibo extension. Jako Jediný ze všech má čitelnou strukturu z nejvyššího TOPu, kde tvoří falling wedge – tím pádem v tomto sektoru bychom měli jít na nové low – pod 47 USD. Aktuálně se pohybujeme v channelu, kde nás drží MA200. Jakmile se pod ní dostaneme, dostaneme se i pod spodní trendovou linii channelu a půjdeme atakovat BEARISH LEVEL – 52,7

 

 

 

Šance přichází každý den

Tomáš Popovič – GOLDEN POCKET

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika