Skip to content Skip to footer

Southern Company (SO)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Southern Company je holdingová společnost, která se zabývá výrobou a prodejem elektřiny. Společnost Southern Power Company vyvíjí, buduje, získává, vlastní a spravuje aktiva pro výrobu elektřiny, včetně projektů obnovitelných zdrojů energie, a prodává elektřinu za tržní sazby na velkoobchodním trhu. Southern Company Gas je holdingová společnost poskytující energetické služby, jejíž hlavní činností je distribuce zemního plynu ve čtyřech státech, v Illinois, Georgii, Virginii a Tennessee, prostřednictvím distribučních společností zemního plynu. Společnost Southern Company Gas se zabývá také několika dalšími činnostmi. Southern Company sídlí v Atlantě ve státě Georgia.

Sektor: Utilities IPO: 30.09.1949
Odvětví: Regulated Electric Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 27 300 Burza: NYSE
CEO: Thomas Fanning Ticker: SO
Založeno: 1945 Rating S&P: BBB+
Země: USA Rating Moody’s: Baa2
30 Ivan Allen Jr. Boulevard, N.W.                  Portfolio GP: ANO
Atlanta, GA, 30308                  Web: southerncompany.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti stabilně rostou a za ukončený fiskální rok 2022 dosáhly nového maxima, a to 28.5 miliardy dolarů, což je nárůst o 23.5 % oproti předchozímu roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má podobný rostoucí trend jako tržby, i když svého prozatímního maxima dosáhly v roce 2019 po uzavření akvizice aktiv k produkci plynu. Zisk na akcii za rok 2022 činil 3.26$, což představuje nárůst o 44 % oproti roku 2021.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 37 %. Na grafu je znatelný lehčí pokles marží od roku 2020. Celkově se průměr za poslední dekádu pohybuje kolem 43 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za ukončený fiskální rok 2022 byla lehce přes 12 %, což je nad průměrem, který se za sledované období pohybuje na 11.7 %.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika