Skip to content Skip to footer

NextEra Energy Inc. (NEE)

PROFIL SPOLEČNOSTI

NextEra Energy je společnost působící v oblasti elektrické energie a energetické infrastruktury. Její segmenty zahrnují společnosti FPL, NEER a Gulf Power. Její segment FPL je regulovanou společností poskytující elektrické služby, která se zabývá především výrobou, přenosem, distribucí a prodejem elektrické energie na Floridě. Segment FPL má přibližně 28 450 megawattů (MW) čisté výrobní kapacity, přibližně 77 000 mil přenosových a distribučních vedení a 696 rozvoden. Její segment NEER vlastní, vyvíjí, staví, spravuje a provozuje zařízení na výrobu elektřiny na velkoobchodních trzích s energií ve Spojených státech a Kanadě. Společnost NEER rovněž poskytuje služby v oblasti požadavků na energii a kapacitu, marketing a obchodování s energií a palivy a provozuje přenosová zařízení a přenosová vedení regulovaná sazbami. Společnost sídlí v Juno Beach na Floridě.

Sektor: Utilities IPO: 15.02.1950
Odvětví: Regulated Electric Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 15 000 Burza: NYSE
CEO: James Robo Ticker: NEE
Založeno: 1925 Rating S&P: A-
Země: USA Rating Moody’s: Baa1
700 Universe Boulevard                  Portfolio GP: ANO
Juno Beach, FL 33408                  Web: nexteraenergy.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Příjmy společnosti stabilně rostou, i když od roku 2006 došlo k výraznějšímu zpomalení. V roce 2021 vygenerovalo příjmy v hodnotě 17.07 miliardy dolarů, což je lehký pokles o 5 % oproti předchozímu roku.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má o něco stabilnější trend než příjmy. V roce 2021 činil zisk na akcii 1.81 dolaru, což je o 22 % více než v předešlém roce, kdy zisk na akcii činil 1.42 dolaru.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2021 byla 50.32 %. I zde je zřejmá stabilita, i když došlo k mírnému poklesu oproti letům 1994/95, kdy dosahovala zhruba 70 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2021 byla pouhých 2.36 %. Zde by bylo ideální vrátit se ke svému dlouhodobému průměru kolem 6 %.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika