Skip to content Skip to footer

Microsoft Corporation (MSFT)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Společnost Microsoft se zabývá vývojem a podporuje řadu softwarových produktů, služeb a zařízení. Mezi segmenty firmy patří Productivity and Business Processes, Intelligent Cloud, and More Personal Computing. Mezi produkty firmy patří operační systémy, aplikace pro produktivitu napříč zařízeními, serverové aplikace, aplikace pro podniková řešení, nástroje pro správu stolních počítačů a serverů, nástroje pro vývoj softwaru a videohry. Společnost také navrhuje, vyrábí a prodává zařízení, včetně osobních počítačů (PC), tabletů, herních a zábavních konzolí, inteligentních zařízení a souvisejícího příslušenství. Společnost nabízí řadu služeb, včetně cloudových řešení, která zákazníkům poskytují software, služby, platformy a obsah a poskytuje podporu řešení a poradenské služby. Společnost sídlí v Redmondu ve státě Washington.

Sektor: Technology IPO: 13.03.1986
Odvětví: Software—Infrastructure Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 221 000 Burza: NASDAQ
CEO: Satya Nadella Ticker: MSFT
Založeno: 1975 Rating S&P: AAA
Země: USA Rating Moody’s: Aaa
One Microsoft Way                  Portfolio GP: ANO
Redmond, WA, 98052-6399                  Web: microsoft.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

Tržby

Tržby společnosti mají velmi silný a stabilní rostoucí trend za posledních 10 let zhruba o 10 % ročně. V roce 2022 byly 198.3 miliardy dolarů, což je o 18 % více oproti předchozímu roku.

Zisk na akcii

Zisk na akcii nabral od roku 2019 na obrátkách a roste v průměru dokonce o 29 % ročně. V roce 2022 byl 9.65$, což je nárůst o zhruba 19 % oproti předchozímu roku.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 68 %. Na grafu je vidět, že marže klesaly až do roku 2017 a od té doby znovu rostou.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2022 byla 31 %. I zde je vidět zotavení od roku 2017, kde byla návratnost pouze kolem 13 %.

 

Aktiva vs. Pasiva

Dlouhodobé závazky jsou více méně na velmi nízkých úrovních. Poslední výraznější nárůst přišel v letech 2016 a 2017, kde společnost vydala nové dluhopisy splatné v letech 2027, 2046 a 2047.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku byly za rok 2022 23.9 miliardy dolarů a na grafu je patrný výrazný růst, což není nic neobvyklého u rostoucí společnosti jako Microsoft.

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

.

Tato analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika