Skip to content Skip to footer

Intuit Inc. (INTU)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Intuit se zabývá poskytováním řešení pro řízení podniků a financí. Firma působí ve čtyřech segmentech: Small Business & Self-Employed, Consumer, Strategic Partner a nově Credit Karma. Segment Small Business slouží malým podnikům a osobám samostatně výdělečně činným po celém světě a zahrnuje online služby a software pro správu financí a podnikání QuickBooks, mzdová řešení, řešení pro zpracování plateb u obchodníků a financování pro malé podniky. Segment Consumer slouží spotřebitelům a zahrnuje produkty a služby TurboTax pro přípravu daně z příjmu „udělej si sám“ a asistovanou přípravu daně z příjmu, které umožňují jednotlivcům připravit a podat vlastní federální a státní daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Segment Strategic Partner slouží profesionálním účetním ve Spojených státech a Kanadě. Mezi jeho profesionální daňové nabídky patří Lacerte, ProSeries, ProFile a ProConnect Tax Online. Společnost sídlí v Mountain View v Kalifornii.

Sektor: Technology IPO: 12.03.1993
Odvětví: Software-Application Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 17 300 Burza: NASDAQ
CEO: Sasan K. Goodarzi Ticker: INTU
Založeno: 1983 Rating S&P: A-
Země: USA Rating Moody’s: A3
2700 Coast Avenue                  Portfolio GP: ANO
Mountain View, CA, 94043                  Web: intuit.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti stabilně rostou a v posledních třech letech došlo k výraznému zrychlení, díky úspěšným akvizicím a partnerství se společnostmi Mailchimp, Imvision a SeedFi. V roce 2022 vygenerovala společnost 12.7 miliardy dolarů, což je nárůst o více než 32 % oproti tržbám v roce 2021. Za posledních 5 let rostou tržby společnosti v průměru o více než 19 % ročně.

Zisk na akcii

Zisk na akcii také od roku 2002 začal velmi stabilně růst až na nějaké menší výkyvy a v roce 2022 dosáhl hodnoty 7.40$, což představuje asi 3% pokles oproti roku 2021, ale i tak průměrný roční růst za posledních 5 let činí necelých 15 %.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 81 %. Na grafu je patrné, že si společnost drží své marže velmi stabilně na těchto vysokých hodnotách kolem 80 % už od vstupu na burzu.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu pomalu klesá a v roce 2022 dosáhla hodnoty lehce přes 10 %, což je velmi pod dlouhodobým průměrem společnosti, který je kolem 29 %. Návratnost se ale zatím stále pohybuje nad hodnotou WACC, takže zatím je to v pořádku.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika