Skip to content Skip to footer

Intel Corporation (INTC)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Intel se zabývá návrhem, výrobou a prodejem počítačových produktů a technologií. Mezi segmenty firmy patří Client Computing Group (CCG), Data Center Group (DCG), Internet of Things Group (IOTG), Mobileye, Non-Volatile Memory Solutions Group (NSG) a Programmable Solutions Group (PSG). Segment CCG se dlouhodobě zaměřuje na operační systém, systémovou architekturu, hardware a integraci aplikací. Segment DCG vyvíjí platformy optimalizované pro pracovní zátěž pro výpočetní, úložné a síťové funkce. Segment IOTG vyvíjí vysoce výkonné výpočetní platformy, které řeší technologické potřeby pro obchodní případy použití. Segment Mobileye poskytuje řešení pro asistenci při řízení a samořízení. Segment NSG poskytuje paměťové a úložné produkty založené na technologii Intel 3D NAND. Segment PSG nabízí programovatelné polovodiče, především FPGA, strukturované ASIC a související produkty. Společnost sídlí v Santa Claře v Kalifornii.

Sektor: Technology IPO: 13.10.1971
Odvětví: Semiconductors Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 121 100 Burza: NASDAQ
CEO: Patrick P. Gelsinger Ticker: INTC
Založeno: 1968 Rating S&P: A+
Země: USA Rating Moody’s: A1
2200 Mission College Boulevard                  Portfolio GP: NE
Santa Clara, CA, 95054-1549                  Web: intel.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti mají rostoucí trend, i když ve sledovaném období došlo k pár poklesům během největších krizí. V roce 2021 vygenerovala společnost Intel 79 miliard dolarů.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má také stoupavý trend, ale řekl bych více nárazový, jde nahoru, ale spíše po schodech. V roce 2021 činil zisk na akcii 4.89$.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2021 byla 55.45 %. Na grafu je patrný pokles od roku 2017 a to pod 60 %, i když dlouhodobý průměr se pohybuje kolem 57 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2021 byla 13.8 % a i zde dochází k mírnému poklesu za poslední 3 roky. Dlouhodobý průměr se pohybuje kolem hodnoty 22.50 %.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti rostou a od roku 2010 došlo k výraznému zrychlení navyšování aktiv společnosti. V roce 2021 tak dosáhla částky 168.4 miliardy dolarů. Oproti tomu dlouhodobý dluh také roste, ale ne tak zásadně a v roce 2021 byl 33.5 miliardy dolarů.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2021 byly 20.3 miliardy dolarů, což je o více než 40 % více, než v předchozím roce a je to nejvíce ve sledovaném období.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika