Skip to content Skip to footer

Union Pacific Corporation (UNP)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Union Pacific se zabývá poskytováním služeb v oblasti železniční a nákladní dopravy. Firma působí prostřednictvím své hlavní provozní společnosti Union Pacific Railroad Company (UPRR) a spojuje po železnici přibližně 23 států ve dvou západních třetinách Spojených států a udržuje koordinované jízdní řády s jinými železničními dopravci pro přepravu nákladu z a na atlantické pobřeží, pacifické pobřeží, jihovýchod, jihozápad, Kanadu a Mexiko. Diverzifikovaný obchodní sortiment společnosti Railroad zahrnuje nákladní, průmyslovou a prémiovou dopravu. Nákladní zásilky firmy tvoří obilí a obilné produkty, hnojiva, potraviny, chlazené zboží, uhlí a obnovitelné zdroje energie. Průmyslové zásilky zahrnují několik kategorií, mimo jiné stavebnictví, průmyslové chemikálie, plasty a lesní produkty. Prémiové zásilky zahrnují hotové automobily, automobilové díly a zboží v intermodálních kontejnerech a to jak vnitrostátní, tak mezinárodní. Společnost sídlí v Omaze ve státě Nebraska.

Sektor: Industrials IPO: 20.06.1969
Odvětví: Railroads Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 30 717 Burza: NYSE
CEO: Lance M. Fritz Ticker: UNP
Založeno: 1862 Rating S&P: A-
Země: USA Rating Moody’s: A3
1400 Douglas Street                  Portfolio GP: NE
Omaha, NE, 68179                  Web: up.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti stabilně rostly až do roku 2014, kde přišlo zpomalení a tržby lehce klesly a začaly stagnovat. V roce 2022 ale už zase téměř vyrovnaly hodnotu z roku 2014 a činily 23.59 miliardy dolarů.

Zisk na akcii

Zisk na akcii vypadá mnohem lépe a má rostoucí trend. Za výkyv v roce 2017 může akvizice společnosti Railex, která poskytuje chladírenské železniční služby a tedy převozy ovoce, zeleniny a dalších potravin, které jsou náchylnější na teploty. Zisk na akcii v roce 2022 činil 11.21$.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 59.45 %. Na grafu je patrný návrat na průměrné marže z let 1985 – 2011.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu se pomalu zvedá a v roce 2022 dosáhla hodnoty 16.6 %. Společnost si drží tuto návratnost velmi stabilně již několik let.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika