Skip to content Skip to footer

J.B. Hunt Transport Services Inc. (JBHT)

PROFIL SPOLEČNOSTI

J.B. Hunt Transport Services se zabývá poskytováním logistických řešení. Společnost prostřednictvím svých dceřiných společností poskytuje přepravní a doručovací služby řadě zákazníků a spotřebitelů na celém území kontinentálních Spojených států, Kanady a Mexika. Mezi segmenty společnosti patří Intermodal (JBI), Dedicated Contract Services (DCS), Integrated Capacity Solutions (ICS), Final Mile Services (FMS) a Truckload (JBT). Segment JBI poskytuje řešení intermodální nákladní dopravy. Segment DCS se zaměřuje na přestavbu soukromých vozových parků a tvorbu v oblasti doplňování a specializovaného vybavení. Segment ICS firmy poskytuje zákazníkům tradiční řešení zprostředkování nákladní dopravy a dopravní logistiky prostřednictvím vztahů s dopravci třetích stran a integrace. Její segment FMS poskytuje služby doručování na konečné, poslední míle. Segment JBT nabízí celovozovou přepravu s využitím tahačů a návěsů provozovaných po silnicích a dálnicích. Společnost sídlí v Lowellu ve státě Arkansas.

Sektor: Industrials IPO: 01.01.1983
Odvětví: Integrated Freight & Logistics Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 33 045 Burza: NASDAQ
CEO: John N. Roberts III Ticker: JBHT
Založeno: 1961 Rating S&P: BBB+
Země: USA Rating Moody’s: Baa1
615 J.B. Hunt Corporate Drive                  Portfolio GP: NE
Lowell, AR, 72745-0130                  Web: jbhunt.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti stabilně rostou a v posledních dvou letech došlo k výraznému zrychlení, i díky úspěšné akvizici Zenith Freight Lines. V roce 2022 vygenerovala společnost 12.4 miliardy dolarů, což je nárůst o více než 13 % oproti tržbám v roce 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má velmi podobný vývoj, i když je zde více znát také akvizice v roce 2017 se společností Special Logistics Dedicated. V roce 2022 činil zisk na akcii 9.21$, což znamená nárůst o více než 27 % oproti předchozímu roku 2021.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 17.4 %. Na grafu je patrné, že si společnost drží své marže velmi stabilně a jejich dlouhodobý průměr je 17.9 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu se pomalu zvedá a v roce 2022 dosáhla hodnoty 23.1 %. I zde je vidět, že si společnost drží svoji návratnost dlouhodobě velmi stabilně okolo 20 %.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika