Skip to content Skip to footer

Canadian National Railway Co. (CNI)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Canadian National Railway se zabývá železniční a související dopravou. Síť tratí firmy se rozkládá na území Kanady a Spojených států. Její síť a napojení na všechny železnice I.třídy poskytují zákazníkům přístup do Kanady, Spojených států a Mexika. Společnost ročně přepraví více než 300 milionů tun nákladu a slouží vývozcům, dovozcům, maloobchodníkům, zemědělcům a výrobcům. Společnost každoročně nabízí své zboží pro celou řadu obchodních odvětví, od surovinových produktů přes průmyslové výrobky až po spotřební zboží. Její služby zahrnují železniční a intermodální přepravu, nákladní dopravu, služby dodavatelského řetězce, rozvoj podnikání a mapy a síť. Společnost nabízí své služby napříč odvětvími, jako je automobilový průmysl, uhlí, hnojiva, potraviny a nápoje, lesní produkty, rozměrné náklady, obilí, kovy a minerály, ropa a chemikálie, spotřební zboží a mnoho dalšího. Společnost sídlí v Montrealu v Quebecu.

Sektor: Industrials IPO: 17.11.1995
Odvětví: Railroads Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 23 971 Burza: NYSE
CEO: Ghislain Houle Ticker: CNI
Založeno: 1919 Rating S&P: A
Země: Canada Rating Moody’s: A2
935 de La Gauchetiere Street West                  Portfolio GP: NE
Montreal, QC, H3B 2M9                  Web: cn.ca
Canada                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti stabilně, i když v cyklech, rostou. V roce 2022 dosáhly 17.1 miliardy kanadských dolarů, což představuje nárůst o necelých 18 % oproti předešlému roku 2021. Průměrný růst tržeb za poslední dekádu je okolo 6 % ročně. Společnost je také velmi aktivní v akvizicích a rozšiřuje tak svou síť železnic po Spojených státech a Kanadě.

Zisk na akcii

Zisk na akcii je na tom velmi podobně a také se pohybuje v cyklech. Za zvýšený zisk v roce 2017 může akvizice společnosti Mackenzie Northern Railway. V roce 2022 vygenerovala společnost 7.46 kanadských dolarů na akcii, což představuje nárůst o 8.5 % oproti roku 2021. Průměrný růst za posledních 10 let je lehce přes 9 % ročně.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 43.2 %. Při pohledu na poslední dekádu zjistíme, že se hrubé marže pohybují velmi stabilně a průměr za toto období je 42.5 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu v roce 2022 dosáhla hodnoty 14.6 %. Při pohledu na graf můžeme vidět, jak se tato návratnost drží velmi stabilně od vstupu společnosti na burzu a průměr za toto sledované období je 13.4 %.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti stabilně rostou, tím i společnost a takový vývoj chce každý vidět. V roce 2022 dosáhla celková aktiva 50.7 miliardy kanadských dolarů. Oproti tomu, dlouhodobý dluh se drží relativně velmi nízko a v roce 2022 dosáhl hodnoty 14.7 miliardy kanadských dolarů. Za lehký růst tohoto dluhu můžou vydávané dluhopisy, kdy poslední společnost vydala v roce 2022 se splatností v roce 2032 a kupónem 3.82 %.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku byly za rok 2022 2.75 miliardy kanadských dolarů. Zvýšené výdaje v roce 2018 a 2019 byly způsobeny investicemi na odstranění úzkých míst, práce na zdvojených kolejích, vlečkách a lokomotivách, tak aby společnost uspokojila poptávku zákazníků od zemědělců pěstujících obilí až po energetické společnosti.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika