Skip to content Skip to footer

U.S. Bancorp (USB)

PROFIL SPOLEČNOSTI

U.S. Bancorp působí jako bankovní holdingová společnost, která nabízí finanční služby včetně poskytování úvěrů a depozitních služeb, správy hotovosti, směnárenství a správy majetku a investic. Firma poskytuje řadu finančních služeb, včetně úvěrových a depozitních služeb, správy hotovosti, kapitálových trhů a služeb svěřeneckého a investičního managementu. Společnost se rovněž zabývá službami v oblasti kreditních karet, obchodního a bankomatového zpracování, hypotečního bankovnictví, pojištění, makléřství a leasingu. Dceřiná bankovní společnost U.S. Bank National Association se zabývá všeobecným bankovnictvím a nabízí komerční a spotřebitelské úvěry, úvěrové služby, depozitní služby a doplňkové služby. Její nebankovní dceřiné společnosti nabízejí zákazníkům společnosti investiční a pojišťovací produkty především na domácích trzích a služby správy fondů pro řadu podílových a jiných fondů. Společnost sídlí v Minneapolisu ve státě Minnesota.

Sektor: Financial IPO: 07.05.1984
Odvětví: Banks-Regional Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 68 796 Burza: NYSE
CEO: Andrew Cecere Ticker: USB
Založeno: 1863 Rating S&P: A+
Země: USA Rating Moody’s: A2
800 Nicollet Mall                  Portfolio GP: NE
Minneapolis, MN, 55402                  Web: usbank.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Příjmy

Příjmy společnosti U.S. Bank v dlouhodobém horizontu rostou. Zde je zajímavé, že není na grafu znát zpomalení v období krizí. V roce 2022 vygenerovala banka 24.2 miliardy dolarů příjmů, což je o necelých 6.5 % více, než v předchozím roce 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akci má také rostoucí trend a zde už jsou patrné propady během větších krizí. V roce 2022 činil zisk na akcii 3.69$, což je znatelný pokles o necelých 28 % oproti předchozímu roku 2021.

Úrokové a neúrokové výnosy

Dva hlavní bankovní příjmy jsou úrokové a neúrokové příjmy, které nám říkají, jak banka vydělává peníze. Úrokové příjmy tvoří komerční a osobní půjčky, hypotéky, stavební úvěry a investiční cenné papíry. Neúrokové příjmy tvoří především poplatky jako jsou poplatky za vklady a transakce, poplatky za nedostatečné prostředky (NSF), roční poplatky, měsíční poplatky za obsluhu účtu, poplatky za nečinnost, apod. Na grafu je patrné, že tyto příjmy v čase rostou, i když řekněme v cyklech, ale stále ve stoupajícím trendu.

Aktiva vs. Úvěry

Srdcem banky jsou úvěry. Čím větší je podíl úvěrů na aktivech banky, tím blíže má banka k tradiční spořitelně. Na grafu vidíme, že zhruba 57.5 % aktiv banky tvoří úvěry, což znamená, že se více zaměřuje na tradiční spotřebitelské bankovnictví. Aktiva v roce 2022 činila 674.8 miliardy dolarů, oproti tomu úvěry 388.2 miliardy dolarů.

Rentabilita vlastního kapitálu

Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) ukazuje, jak dobře banka proměňuje svůj vlastní kapitál v zisk. Obecně platí, že návratnost vlastního kapitálu vyšší než 10 % je považována za dobrou a čím vyšší, tím lepší. Navíc vyšší hodnoty ROE mohou ospravedlnit vyšší ocenění v poměru k účetní ceně. ROE U.S. Bancorp byla za rok 2022 přesně 11 % a dlouhodobý průměr se pohybuje na necelých 15 %.

Poměr úvěrů ke vkladům

Poměr úvěrů ke vkladům se používá k posouzení likvidity a ukazuje schopnost banky pokrýt ztráty z úvěrů a výběrů od klientů v případě hospodářského poklesu, který by vedl k nesplácení úvěrů. Obvykle je ideální poměr úvěrů ke vkladům 80 až 90 %. V roce 2022 byl poměr 73.95 %, což je nárůst o více než 8 % oproti roku 2021. Banka tedy v roce 2022 poskytla více úvěrů než v předchozím roce 2021.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika