Skip to content Skip to footer

Charles Schwab Corporation (SCHW)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Charles Schwab je spořitelní a úvěrová holdingová společnost, která se zabývá správou majetku, zprostředkováním cenných papírů, bankovnictvím, správou aktiv, úschovou a finančním poradenstvím. Společnost poskytuje finanční služby jednotlivcům a institucionálním klientům prostřednictvím dvou segmentů: Investor Services a Advisor Services. Segment Investor Services poskytuje makléřské služby pro drobné investory, investiční poradenství a bankovní a správcovské služby pro individuální investory a služby v oblasti penzijních plánů. Segment Advisor Services poskytuje služby úschovy, obchodování, bankovní a trustové služby a podpůrné služby, jakož i služby penzijního podnikání nezávislým registrovaným investičním poradcům (RIA), nezávislým penzijním poradcům a správcům účtů. Nabídka produktů společnosti zahrnuje makléřské služby, podílové fondy, fondy obchodované na burze (ETF), poradenská řešení, bankovnictví a trust. Společnost sídlí ve Westlake v Texasu.

Sektor: Financial IPO: 22.09.1987
Odvětví: Capital Markets Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 35 200 Burza: NYSE
CEO: Walter Bettinger Ticker: SCHW
Založeno: 1971 Rating S&P: A
Země: USA Rating Moody’s: A2
3000 Schwab Way                  Portfolio GP: NE
Westlake, TX, 76262                  Web: schwab.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Příjmy

Příjmy mají rostoucí trend, který byl přibrzděn nejdříve Dot-com bublinou a plynule přešel do finanční krize. I přesto, v tomto období nedošlo k žádným závratným poklesům, spíše pouze příjmy společnosti nerostly. V roce 2021 vygenerovala společnost 18.52 miliardy dolarů, což je nárůst o 54 % oproti předešlému roku 2020.

Zisk na akcii

U zisku na akcii už jsou období krizí znatelnější, než u příjmů. I přesto je tam v dlouhodobém pohledu stoupající trend znatelný. Společnost v roce 2021 vygenerovala zisk 2.83$ na akcii, což je o necelých 33 % více, než v předchozím roce.

Zisková marže

Zisková marže poukazuje na to, jaká část příjmů společnosti se proměnila v zisk. Jednoduše řečeno, procentuální údaj udává, kolik centů zisku podnik vygeneroval na každý dolar příjmu. U společnosti Charles Schwab je tento ukazatel za rok 2021 na 31.60 % a i zde máme znatelný stoupající trend, kdy se marže v dlouhodobém pohledu navyšují.

ROE

Rentabilita vlastního kapitálu je považováno za ukazatel ziskovosti společnosti a toho, jak efektivně vytváří zisk. Tento ukazatel je potřeba porovnávat se společnostmi ze stejného odvětví. ROE společnosti Charles Schwab byla za rok 2021 zhruba 10.41 %. Naproti tomu se jejich konkurentům ve stejném roce dařilo o trochu lépe a to Morgan Stanley s 14.26% a Goldman Sachs s 19.68 %.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika