Skip to content Skip to footer

PNC Financial Services Group Inc. (PNC)

PROFIL SPOLEČNOSTI

PNC Financial Services Group je holdingová společnost, která se zabývá poskytováním finančních služeb. Firma podniká v oblasti retailového bankovnictví, včetně hypotečních úvěrů na bydlení, korporátního a institucionálního bankovnictví a správy aktiv. Síť jejích retailových poboček se nachází od pobřeží k pobřeží. Mezi segmenty firmy patří retailové bankovnictví, korporátní a institucionální bankovnictví a skupina správy aktiv. Segment Retail Banking poskytuje spotřebitelům a malým podnikům produkty a služby v oblasti vkladů, úvěrů, makléřství, správy investic a řízení hotovosti. Segment Corporate & Institutional Banking poskytuje úvěry, správu pokladny a produkty a služby související s kapitálovými trhy středně velkým a velkým společnostem a vládním a neziskovým subjektům. Segment Asset Management Group zahrnuje správu osobního majetku pro bonitní a velmi bonitní klienty a správu institucionálních aktiv. Společnost sídlí v Pittsburghu v Pensylvánii.

Sektor: Financial IPO: 21.10.1987
Odvětví: Banks-Regional Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 59 894 Burza: NYSE
CEO: William S. Demchak Ticker: PNC
Založeno: 1852 Rating S&P: A-
Země: USA Rating Moody’s: A3
The Tower at PNC Plaza                  Portfolio GP: NE
Pittsburgh, PA                  Web: pnc.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Příjmy

Příjmy společnosti PNC v dlouhodobém horizontu rostou, i když dojde občas ke zpomalení. Za narůst příjmů v roce 2009 může finanční krize, kdy PNC přistoupila na akvizici National City a nakoupila 57 poboček First Niagara Bank. V roce 2022 činily příjmy PNC 21.1 miliardy dolarů, což je o 10.3 % více, než v předchozím roce 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má podobný vývoj jako příjmy, i když jak je vidět na grafu je více cyklický a každých zhruba 5 let dochází ke zpomalení. V roce 2022 dosáhl zisk na akcii na 13.43$, což znamená nárůst o 5.6 % oproti roku 2021. Průměrný růst zisku na akcii za poslední dekádu se pohybuje kolem 15.3 %.

Úrokové a neúrokové výnosy

Dva hlavní bankovní příjmy jsou úrokové a neúrokové příjmy, které nám říkají, jak banka vydělává peníze. Úrokové příjmy tvoří komerční a osobní půjčky, hypotéky, stavební úvěry a investiční cenné papíry. Neúrokové příjmy tvoří především poplatky jako jsou poplatky za vklady a transakce, poplatky za nedostatečné prostředky (NSF), roční poplatky, měsíční poplatky za obsluhu účtu, poplatky za nečinnost, apod. Na grafu je patrné, že tyto příjmy v čase rostou, i když řekněme v cyklech, což je u bank obvyklé.

Aktiva vs. Úvěry

Srdcem banky jsou úvěry. Čím větší je podíl úvěrů na aktivech banky, tím blíže má banka k tradiční spořitelně. Na grafu vidíme, že zhruba 59 % aktiv banky tvoří úvěry, což znamená, že se více zaměřuje na tradiční spotřebitelské bankovnictví, i když ne v takové míře a znatelnou část aktiv používá i na různé investice. Aktiva v roce 2022 činila 557 miliard dolarů, oproti tomu úvěry 326.8 miliardy dolarů.

Rentabilita vlastního kapitálu

Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) ukazuje, jak dobře banka proměňuje svůj vlastní kapitál v zisk. Obecně platí, že návratnost vlastního kapitálu vyšší než 10 % je považována za dobrou a čím vyšší, tím lepší. Navíc vyšší hodnoty ROE mohou ospravedlnit vyšší ocenění v poměru k účetní ceně. ROE PNC byla za rok 2022 lehce přes 13 % a dlouhodobý průměr se pohybuje na hodnotě 11.3 % za poslední dvě dekády.

Poměr úvěrů ke vkladům

Poměr úvěrů ke vkladům se používá k posouzení likvidity a ukazuje schopnost banky pokrýt ztráty z úvěrů a výběrů od klientů v případě hospodářského poklesu, který by vedl k nesplácení úvěrů. Obvykle je ideální poměr úvěrů ke vkladům 80 až 90 %. V roce 2022 byl poměr 74.9 %. Na grafu můžeme vidět, že od roku 2020 byla banka opatrnější v poskytování úvěrů a její průměr za poslední 3 roky byl zhruba 68%. To znamená, že si držela více hotovosti, než v předešlých letech.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika