Skip to content Skip to footer

Citizens Financial Group Inc. (CFG)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Citizens se zabývá poskytováním komerčních bankovních služeb. Mezi segmenty společnosti patří spotřebitelské bankovnictví a komerční bankovnictví. V oblasti spotřebitelského bankovnictví poskytuje společnost integrované služby, včetně mobilního a internetového bankovnictví, nepřetržitého zákaznického kontaktního centra a přibližně 3 000 bankomatů a více než 1 200 poboček ve 14 státech a distriktu Columbia. Produkty a služby spotřebitelského bankovnictví zahrnují řadu bankovních služeb, úvěrů, spoření, správy majetku a nabídek pro malé podniky. V oblasti komerčního bankovnictví nabízí společnost Citizens řadu finančních produktů a řešení, včetně úvěrů a leasingu, služeb správy vkladů, řešení pro řízení devizových a komoditních rizik, jakož i syndikace úvěrů, financování podniků, kapitálových trhů, fúzí a akvizic. Společnost sídlí v Providence ve státě Rhode Island.

Sektor: Financial IPO: 24.09.2014
Odvětví: Banks-Regional Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 18 889 Burza: NYSE
CEO: Bruce Winfield Van Saun Ticker: CFG
Založeno: 1828 Rating S&P: BBB+
Země: USA Rating Moody’s: Baa1
One Citizens Plaza                  Portfolio GP: NE
Providence, RI, 02903                  Web: citizensbank.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Příjmy

Banka si za posledních 20 let prošla spousta změnami, až na konec v roce 2014 vznikla samostatná Citizens Financial Group, jejichž příjmy od té doby stabilně rostou. V roce 2022 činily 8 miliard dolarů, což je o více než 23 % více, než v předchozím roce 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii byl nejvíce poznamenán v roce 2013, kdy došlo k poslednímu spin-offu a rozdělení na více samostatných společností. V roce 2022 dosáhl zisk na akcii 4.12$, což byl pokles oproti předchozímu roku 2021 přes 24 %. Dle grafu jsme ale stále ve stoupavém trendu, což je pozitivní.

Úrokové a neúrokové výnosy

Dva hlavní bankovní příjmy jsou úrokové a neúrokové příjmy, které nám říkají, jak banka vydělává peníze. Úrokové příjmy tvoří komerční a osobní půjčky, hypotéky, stavební úvěry a investiční cenné papíry. Neúrokové příjmy tvoří především poplatky jako jsou poplatky za vklady a transakce, poplatky za nedostatečné prostředky (NSF), roční poplatky, měsíční poplatky za obsluhu účtu, poplatky za nečinnost, apod. Na grafu je patrná cykličnost a nyní bychom měli být na cestě směrem nahoru.

Aktiva vs. Úvěry

Srdcem banky jsou úvěry. Čím větší je podíl úvěrů na aktivech banky, tím blíže má banka k tradiční spořitelně. Na grafu vidíme, že zhruba 69.2 % aktiv banky tvoří úvěry, což znamená, že se více zaměřuje na tradiční spotřebitelské bankovnictví. Aktiva v roce 2022 činila 226.7 miliardy dolarů, oproti tomu úvěry 156.8 miliardy dolarů.

Rentabilita vlastního kapitálu

Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) ukazuje, jak dobře banka proměňuje svůj vlastní kapitál v zisk. Obecně platí, že návratnost vlastního kapitálu vyšší než 10 % je považována za dobrou a čím vyšší, tím lepší. Navíc vyšší hodnoty ROE mohou ospravedlnit vyšší ocenění v poměru k účetní ceně. ROE Citizens byla za rok 2022 necelých 9 %, zde je určitě co zlepšovat.

Poměr úvěrů ke vkladům

Poměr úvěrů ke vkladům se používá k posouzení likvidity a ukazuje schopnost banky pokrýt ztráty z úvěrů a výběrů od klientů v případě hospodářského poklesu, který by vedl k nesplácení úvěrů. Obvykle je ideální poměr úvěrů ke vkladům 80 až 90 %. V roce 2022 byl poměr 86.8 %, což je z jejich dlouhodobého hlediska pod jejich průměrem, ale nyní se pohybují ve zmíněném ideálním poměru.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika