Skip to content Skip to footer

The Bank of NY Mellon Corporation (BK)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Bank of New York Mellon je bankovní holdingová společnost, která se zabývá poskytováním finančních služeb. Společnost poskytuje finanční služby institucím, podnikům nebo individuálním investorům. Mezi segmenty společnosti patří Securities Services, Market and Wealth Services a Investment and Wealth Management. Segment Securities Services zahrnuje činnost v oblasti správy aktiv, která poskytuje globální úschovu, účetnictví fondů, integrovaná řešení pro kanceláře, převodní agentury a datová a analytická řešení. Segment Market and Wealth Services zahrnuje společnost Pershing a správu clearingu a kolaterálu a její škálované pokladní služby. Její segment Investment and Wealth Management zahrnuje správu investic a správu majetku. Společnost má v úschově aktiva v hodnotě přibližně 46.7 bilionu USD a ve správě aktiva v hodnotě 2.4 bilionu USD. Společnost sídlí v New Yorku..

Sektor: Financial IPO: 02.07.2007
Odvětví: Asset Management Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 51 100 Burza: NYSE
CEO: Thomas Gibbons Ticker: BK
Založeno: 1784 Rating S&P: A
Země: USA Rating Moody’s: A1
240 Greenwich Street                  Portfolio GP: NE
New York, NY, 10286                  Web: bnymellon.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Příjmy

Příjmy banky v dlouhodobém horizontu rostou, až na menší výkyvy. V posledních 10 letech došlo ke zpomalení, ale stále je trend rostoucí. V roce 2022 dosáhly příjmy lehce přes 16 miliard dolarů, což je nárůst o 2.5 % oproti předchozímu roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii je na tom o něco hůře než příjmy a pohybuje se v cyklech, i když v dlouhodobém pohledu stále roste. V posledních 3 letech ale došlo ke snižování a v roce 2022 činil 2.91$, což je pokles o necelých 36 % oproti roku 2019.

Úrokové a neúrokové výnosy

Dva hlavní bankovní příjmy jsou úrokové a neúrokové příjmy, které nám říkají, jak banka vydělává peníze. Úrokové příjmy tvoří komerční a osobní půjčky, hypotéky, stavební úvěry a investiční cenné papíry. Neúrokové příjmy tvoří především poplatky jako jsou poplatky za vklady a transakce, poplatky za nedostatečné prostředky (NSF), roční poplatky, měsíční poplatky za obsluhu účtu, poplatky za nečinnost, apod. Na grafu je patrné, že úrokové příjmy v čase lehce rostou a neúrokové se pohybují v cyklech a nijak závratně nerostou.

Aktiva vs. Úvěry

Srdcem banky jsou úvěry. Čím větší je podíl úvěrů na aktivech banky, tím blíže má banka k tradiční spořitelně. Bank of New York Mellon má tento poměr zhruba 16.5 % a tedy je spíše investiční bankou. Aktiva v roce 2022 činila 406 miliard dolarů a úvěry 66 miliard dolarů.

Rentabilita vlastního kapitálu

Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) ukazuje, jak dobře banka proměňuje svůj vlastní kapitál v zisk. Obecně platí, že návratnost vlastního kapitálu vyšší než 10 % je považována za dobrou a čím vyšší, tím lepší. Navíc vyšší hodnoty ROE mohou ospravedlnit vyšší ocenění v poměru k účetní ceně. ROE banky byla za rok 2022 lehce nad 6 % a dlouhodobý průměr za posledních 10 let se pohybuje na 8.2 %.

Poměr úvěrů ke vkladům

Poměr úvěrů ke vkladům se používá k posouzení likvidity a ukazuje schopnost banky pokrýt ztráty z úvěrů a výběrů od klientů v případě hospodářského poklesu, který by vedl k nesplácení úvěrů. Obvykle je ideální poměr úvěrů ke vkladům 80 až 90 %. V roce 2022 byl poměr 23.68 %, což je zhruba jejich dlouhodobý průměr, protože jsou spíše investiční banka a nesoustředí se tolik na klasické bankovnictví.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika