Skip to content Skip to footer

Estée Lauder Companies Inc. (EL)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Estée Lauder se zabývá výrobou produktů péče o pleť, make-upu, parfémů a vlasové kosmetiky. Výrobky firmy se prodávají v zemích a teritoriích pod značkami jako jsou Estee Lauder, Clinique, Aramis, Prescriptives, Lab Series, Origins, MAC, Bobbi Brown, La Mer, Aveda, Jo Malone London, Bumble and bumble, Darphin, Smashbox, Le Labo, RODIN olio lusso, Editions de Parfums Frederic Malle, GLAMGLOW, By Kilian, BECCA, Too Faced, dr. Jart+, Tommy Hilfiger, Donna Karan New York, DKNY, Kiton, Michael Kors, Tom Ford, Dr. Andrew Weil, Ermenegildo Zegna a AERIN. Její výrobky pro péči o pleť zahrnují hydratační krémy, séra, čisticí a tonizační přípravky, přípravky pro péči o tělo, peelingy, korektory akné a mastnoty, pleťové masky a přípravky pro péči o pokožku při opalování. Společnost sídlí v New Yorku.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 17.11.1995
Odvětví: Personal Products Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 48 825 Burza: NYSE
CEO: William P. Lauder Ticker: EL
Založeno: 1946 Rating S&P: A+
Země: USA Rating Moody’s: A1
767 Fifth Avenue                  Portfolio GP: NE
New York, NY, 10153                  Web: elcompanies.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti pravidelně rostou až na menší poklesy v roce 2009 a 2020. V ukončeném fiskálním roce vygenerovala společnost 17.74 miliardy dolarů, což je nárůst o 9.4 % oproti předchozímu roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má také stoupající trend, i když jsou zde znatelnější poklesy během krizí. V roce 2022 činil zisk na akcii 6.64$, což znamenalo pokles o zhruba 16 % oproti předchozímu roku 2021.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 75.73 %. Na grafu je patrné, že si společnost drží marže velmi stabilní a velmi vysoké. Dlouhodobý průměr se pohybuje kolem 77.5 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2022 byla 21 % a společnost se pomalu oklepává s krize 2020 a návratnost se pomalu vrací zpět na dlouhodobý průměr, který je 23.3 %.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti pravidelně rostou a v roce 2022 činily 20.9 miliardy dolarů. Oproti tomu roste také dlouhodobý dluh společnosti, který v roce 2022 dosáhl hodnoty 7 miliard dolarů.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2022 byly lehce přes 1 miliardu dolarů. Tyto výdaje mimo jiné rostou také díky akvizicím.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika