Skip to content Skip to footer

Barry Callebaut AG (BARN)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Barry Callebaut se zabývá výrobou a obchodem s kakaem, čokoládou a cukrovinkami. Firma vyrábí kakaové, čokoládové a cukrářské výrobky pro potravinářský průmysl, od průmyslových výrobců potravin až po řemeslné a profesionální uživatele čokolády, jako jsou čokolatéři, cukráři, pekaři, hotely, restaurace nebo catering. Její výrobní proces zahrnuje všechny fáze hodnotového řetězce kakaa a čokolády od získávání surovin až po dodávku hotových výrobků. Celosvětové aktivity společnosti jsou rozděleny do čtyř segmentů založených na geografickém základě: Global Cocoa, Europe, Americas a Asia Pacific. Firma provozuje více než 50 továren na výrobu čokolády a kakaa a je přítomna ve více než 30 zemích. Jako dceřinou společnost provozuje společnost Nyonkopa, licencovanou nákupní společnost se sídlem v Ghaně. Společnost sídlí ve Švýcarsku ve městě Curych.

Sektor: Consumer Defensive IPO: 15.06.1998
Odvětví: Food Products Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 13 418 Burza: SWX
CEO: Peter Boone Ticker: BARN
Založeno: 1996 Rating S&P: BBB
Země: Švýcarsko Rating Moody’s: Baa3
Hardturmstrasse 181                  Portfolio GP: NE
Zurich, 8005                  Web: barry-callebaut.com
Switzerland                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby mají viditelný cyklický stoupající trend. Společnost se taky snaží rozšiřovat své pole působnosti každoročními akvizicemi různých výroben po celém světě. Poslední akvizice proběhla v roce 2022 společnosti Attelli v Maroku. Tržby za rok 2022 činily 8.1 miliardy švýcarských franků, což byl nárůst o 12.3 % oproti předešlému roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má velmi podobný trend jako tržby, jen je tu více znát cykličnost. Ve finále z dlouhodobého pohledu je trend stoupající. V roce 2022 vygenerovala společnost 65.8 švýcarských franků na akcii, což znamenalo pokles o zhruba 6 % oproti předchozímu roku 2021. Tyto poklesy jsou samozřejmě způsobeny i sezonalitou.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 15 %. Společnost si drží své hrubé marže velmi stabilně poslední dvě dekády a to v průměru kolem 15 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu dosáhla v roce 2022 necelých 12 %, kdy dlouhodobý průměr za posledních 20 let se pohybuje kolem 13.6 %. Společnost je z toho pohledu finančně zdravá.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika