Skip to content Skip to footer

Williams-Sonoma Inc. (WSM)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Williams-Sonoma se zabývá maloobchodním prodejem výrobků pro domácnost. Mezi značky společnosti patří Williams Sonoma, Pottery Barn, Pottery Barn Kids, Pottery Barn Teen, West Elm, Williams Sonoma Home, Rejuvenation a Mark and Graham, které prodává prostřednictvím svých internetových stránek, katalogů pro přímý prodej a maloobchodních prodejen. Tyto značky jsou také součástí věrnostního programu společnosti, do kterého se lze bezplatně zapojit a který nabízí členům exkluzivní výhody napříč všemi značkami Williams-Sonoma. Produkty zahrnují vše pro vaření, stolování a zábavu, včetně nádobí, nářadí, elektroniky, příborů, stolních a barových desek, venkovního vybavení, nábytku a kuchařských knih. Pottery Barn je přední všesměrový prodejce bytových doplňků. Firma provozuje přibližně 544 prodejen, což zahrnuje přibližně 502 prodejen ve 41 státech, Washingtonu, D.C. a Portoriku, 20 prodejen v Kanadě, přibližně 19 prodejen v Austrálii a tři prodejny ve Spojeném království. Společnost sídlí v San Francisku v Kalifornii.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 08.07.1983
Odvětví: Specialty Retail Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 21 000 Burza: NYSE
CEO: Ms. Laura Alber Ticker: WSM
Založeno: 1956 Rating S&P: – – –
Země: USA Rating Moody’s: – – –
3250 Van Ness Avenue                  Portfolio GP: ANO
San Francisco, CA, 94109                  Web: williams-sonomainc.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

V ukončeném fiskálním roce 2022 dosáhly celosvětové tržby společnosti Williams-Sonoma více než 8.2 miliardy dolarů, což představuje nárůst o více než 21 % oproti loňskému roku.

Zisk na akcii

Podobný trend má i zisk na akcii, který v roce 2022 činil 14.75$, což představuje nárůst dokonce o více než 71 % oproti roku předchozímu roku 2021. Na růstu se podílela mimo jiné akvizice pozemku o rozloze více než 75 akrů, kde se nachází obrovské sklady.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 44 %, což znamená lehčí nadprůměr, který se pohybuje lehce přes 40 %.

ROCE

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2022 byla necelých 51 %, což je také způsobeno akvizicí zmiňovaného pozemku se sklady. Dlouhodobý průměr návratnosti se u společnosti pohybuje lehce přes 22 %.

Aktiva vs. Pasiva

Aktiva společnosti pravidelně rostou a v roce 2022 činily 4.6 miliardy dolarů. Na druhou stranu je společnost prakticky bez jakéhokoliv dlouhodobého dluhu. Jediné závazky jsou z pronájmu prostor pro jejich kamenné prodejny, které byly za rok 2022 necelých 1.3 miliardy dolarů.

CAPEX

Kapitálové výdaje, které nám říkají, jak vysoké jsou náklady společnosti na pořízení nového a obnovu starého majetku za rok 2022 byly 226.5 milionu dolarů. Na grafu je patrné, že si společnost drží náklady dlouhodobě na zhruba stejné výši a nijak výrazně je nenavyšuje.

<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>
<p style=“text-align: center;“><span style=“font-size: 18pt;“><span style=“color: #ffffff;“>Kompletní analýza je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se</span> <a href=“https://klient.goldenpocket.cz/wp-login.php“>PŘIHLAŠTE</a><span style=“color: #ffffff;“>.
Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.</span></span></p>
<span style=“color: #4d4a51;“>.</span>

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika