Skip to content Skip to footer

Silgan Holdings Inc. (SLGN)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Silgan se zabývá výrobou a prodejem pevných obalů pro výrobky spotřebního zboží. Firma působí ve třech segmentech: Dispensing and specialty closures, Metal containers and Custom containers. Segment Dispensing and specialty closures vyrábí a prodává dávkovací systémy a speciální uzávěry pro potraviny, nápoje, zdravotnické výrobky, zahradnické výrobky, výrobky pro domácnost, osobní péči, parfémy a kosmetické výrobky. Segment Metal containers se zabývá výrobou a prodejem ocelových a hliníkových obalů na potraviny pro lidi i domácí zvířata a rovněž na běžné výrobky. Její segment Custom containers vyrábí a prodává zakázkové plastové nádoby pro výrobky osobní péče, potraviny, zdravotní péči, farmaceutické výrobky, domácí a průmyslovou chemii, krmivo pro domácí zvířata a péči o ně, zemědělské, automobilové a námořní chemické výrobky. Segment Dispensing and specialty closures působí v Severní a Jižní Americe, Evropě a Asii. Segment Metal containers působí především v Severní Americe a Evropě. Společnost sídlí ve Stamfordu ve státě Connecticut.

Sektor:Consumer CyclicalIPO:14.02.1997
Odvětví:Packaging & ContainersDividenda:Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci:15 425Burza:NYSE
CEO:Adam J. GreenleeTicker:SLGN
Založeno:1987Rating S&P:BB+
Země:USARating Moody’s:Ba2
4 Landmark Square Suite 400                 Portfolio GP: NE
Stamford, CT, 06901                 Web: silganholdings.com
United States                 Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti mají od roku 2011 po finanční krizi stabilní rostoucí trend, který za poslední 2 roky výrazně zrychlil. V roce 2022 dosáhla společnost tržeb 33.48 miliardy dolarů, což je nárůst o 20.50 % oproti předchozímu roku.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má podobný trend jako tržby, kde také došlo od roku 2011 ke stabilnímu růstu, který v posledních dvou letech velmi zrychlil. V roce 2022 byl zisk na akcii 16.22$ a zde se jedná dokonce o nárůst 40 % oproti předchozímu roku.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 31.37 %. Na grafu je patrné, že se hrubé marže společnosti pohybují kolem 20 % už od roku 1991 a když přišlo navýšení těchto marží, tak pak následoval pokles.

ROIC

Návratnost investovaného kapitálu za rok 2022 byla 27 % a i zde je vidět zotavení po krizi a stabilní růst od roku 2011. Hodnota nad 20 % je brána jako velmi finančně zdravá společnost a to D.R.Horton zatím splňuje.

Právě se snažíte dostat na obsah, který je přístupný pouze členům.

KOMUNITA

Pokud již do naší komunity patříte, zde se můžete přihlásit.

OBSAH

Nejste členem a zajímá vás, jak to tu chodí a co vše nabízíme?

ČLENSTVÍ

Rozhodli jste se k nám přidat a nebo vám skončilo členství?

NOVINKY

Ještě jste se nerozhodli? Nevadí, zůstaňte s námi v kontaktu.

PROFIL SPOLEČNOSTI

D.R.Horton se zabývá výstavbou a prodejem rodinných a obytných domů, působící ve 32 státech USA. Poskytuje také služby hypotečního financování a pojištění vlastnického práva, služby v oblasti zkoumání a uzavírání smluv a vlastní a provozuje aktiva související s energetikou. Mezi její segmenty patří Výstavba domů, Forestar, Finanční služby, Pronájem a Ostatní. Segment zaměřený na výstavbu domů je sdružen do šesti regionů: Northwest, Southwest, South Central, Southeast, East, and North. Segment Forestar se zabývá výstavbou rezidenčních nemovitostí a působí na 55 trzích ve 23 státech. Segment finančních služeb poskytuje kupujícím domů služby hypotečního financování a zprostředkování vlastnických práv. Segment pronájmu se skládá z pronájmu vícegeneračních a jednogeneračních domů. Pronájemní aktivity pro více rodinných domů se zabývají vývojem, výstavbou, pronájmem a prodejem rezidenčních nájemních nemovitostí. Segment ostatní zahrnuje činnosti související s pojištěním. Společnost sídlí v Arlingtonu v Texasu.

Sektor:Consumer Cyclical
Odvětví:Residential Construction
Zaměstnanci:13 200
CEO:David Auld
Založeno:1978
Země:USA
IPO:05.06.1992
Dividenda:Ano (čtvrtletně)
Burza:NYSE
Ticker:DHI
Rating S&P:BBB
Rating Moody’s:Baa1
1341 Horton Circle 
Arlington, TX, 76011 
United States 
  
Portfolio GP: NE 
Web: drhorton.com 
Dokumenty: Tiskové zprávy 

Právě se snažíte dostat na obsah, který je přístupný pouze členům.

KOMUNITA

Pokud již do naší komunity patříte, zde se můžete přihlásit.

OBSAH

Nejste členem a zajímá vás, jak to tu chodí a co vše nabízíme?

ČLENSTVÍ

Rozhodli jste se k nám přidat a nebo vám skončilo členství?

NOVINKY

Ještě jste se nerozhodli? Nevadí, zůstaňte s námi v kontaktu.