Skip to content Skip to footer

Silgan Holdings Inc. (SLGN)

PROFIL SPOLEČNOSTI

Silgan se zabývá výrobou a prodejem pevných obalů pro výrobky spotřebního zboží. Firma působí ve třech segmentech: Dispensing and specialty closures, Metal containers and Custom containers. Segment Dispensing and specialty closures vyrábí a prodává dávkovací systémy a speciální uzávěry pro potraviny, nápoje, zdravotnické výrobky, zahradnické výrobky, výrobky pro domácnost, osobní péči, parfémy a kosmetické výrobky. Segment Metal containers se zabývá výrobou a prodejem ocelových a hliníkových obalů na potraviny pro lidi i domácí zvířata a rovněž na běžné výrobky. Její segment Custom containers vyrábí a prodává zakázkové plastové nádoby pro výrobky osobní péče, potraviny, zdravotní péči, farmaceutické výrobky, domácí a průmyslovou chemii, krmivo pro domácí zvířata a péči o ně, zemědělské, automobilové a námořní chemické výrobky. Segment Dispensing and specialty closures působí v Severní a Jižní Americe, Evropě a Asii. Segment Metal containers působí především v Severní Americe a Evropě. Společnost sídlí ve Stamfordu ve státě Connecticut.

Sektor: Consumer Cyclical IPO: 14.02.1997
Odvětví: Packaging & Containers Dividenda: Ano (čtvrtletně)
Zaměstnanci: 15 425 Burza: NYSE
CEO: Adam J. Greenlee Ticker: SLGN
Založeno: 1987 Rating S&P: BB+
Země: USA Rating Moody’s: Ba2
4 Landmark Square Suite 400                  Portfolio GP: NE
Stamford, CT, 06901                  Web: silganholdings.com
United States                  Dokumenty: Tiskové zprávy

ANALÝZA SPOLEČNOSTI

Tržby

Tržby společnosti velmi stabilně rostou, což u tohoto byznysu není takové překvapení. V posledních 3 letech dokonce došlo k výraznému zrychlení, kdy vzrostly o více než 40 %. V roce 2022 vygenerovala Silgan 6.4 miliardy dolarů, což znamenalo nárůst o zhruba 13 % oproti předešlému roku 2021.

Zisk na akcii

Zisk na akcii má také stoupající trend, i když více cyklický. Za výraznější nárůsty v ziscích v posledních letech mohou hlavně uzavřené akvizice, například společnosti Albéa Group, čímž si společnost buduje výraznější postavení na trhu. V roce 2022 činil zisk na akcii 3.07$, což byl lehčí pokles o 5.50 % oproti roku 2021.

Hrubá marže

Hrubá marže, neboli rozdíl mezi příjmem a náklady na prodané zboží nebo služby v roce 2022 byla 16.3 %. Na grafu je patrné, jak jim tyto marže pomalu v čase rostou už od roku 2001, což je skvělá zpráva. Průměr za sledované období, tedy od roku 1994 je lehounce pod 15 %.

ROIC

Na druhou stranu, návratnost investovaného kapitálu od roku 2010 pomalu klesá a v roce 2022 se dostala na 10.5 %. Zde bude zajímavé sledovat, jestli se bude tato návratnost pomalu zvedat díky provedeným akvizicím v posledních letech. I když 10.5 % v tomto odvětví není nepovažováno za něco špatného při pohledu na konkurenční společnosti.

.

Celá analýza společnosti je dostupná pouze pro členy. Pokud již jste členem, tak se PŘIHLAŠTE. Pokud členem nejste, níže si vyberte jedno z našich nabízených členství.

.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

 

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

 

Copyright © 2023 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ


GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika